grower forum Bohemiaseeds , grower bazar free.

forum pro všechny , free speech forum - svoboda slova
Právě je čtv 28. bře 2024 16:59:57

Všechny časy jsou v UTC




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jak jsem objevil všelék
PříspěvekNapsal: stř 29. led 2014 9:27:08 
Offline
Mad Head
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. led 2014 2:32:33
Příspěvky: 436
Jak jsem objevil všelék

Popsal byste nám prosím, jak jste objevil, že konopí léčí rakovinu?

Nejsem jediný, kdo našel způsob, jak léčit rakovinu. Takových je víc. O tom, že THC (tetrahydrocannabinol) zabíjí rakovinné buňky, jsem slyšel v rádiu. Takže si rozhodně nedělám nárok, že jsem na to přišel právě já – jako „objevitel“ se rozhodně necítím. Možná jsem ale první, kdo lidem řekl, aby konopný výtažek užívali vnitřně a nebo aby si jím mazali postižená místa a vyléčili si tak rakovinu. Prostě jsem přišel na to, jak tuto skvělou medicínu správně užívat.

Jak jste se k tomu dostal?

V roce 1972 jsem přihlížel, jak můj pětadvacetiletý bratranec umíral na těžkou rakovinu. Asi o tři roky později jsem v Novém Skotsku poslouchal místní rádio stanici. Moderátor se při reportáži smál jako blázen, takže jsem nevěděl, jestli to vůbec mám brát vážně. Říkal, že se zjistilo, že THC (aktivní látka obsažená v marihuaně) zabíjí rakovinné buňky. Pak už jsem o tom tehdy neslyšel.Tak jsem si říkal, že to byl jen vtip. O tom, že to byla pravda, jsem se přesvědčil až po létech – jednalo se o studii z roku 1974 z Lékařské fakulty ve Virginii.

Po úrazu hlavy v roce 1997 jsem trpěl postkomočním syndromem. Chemikálie, které mi poskytl náš zdravotnický systém, mi nijak nepomáhaly a kvůli jejich vedlejším účinkům se můj stav zhoršoval. V roce 1998 jsem pak viděl díl seriálu Jak to funguje (The Nature of Things) s názvem Marihuanové šílenství II. Dr. David Suzuki vedl rozhovory s lidmi, kteří se léčili kouřením konopí. Uváděné výsledky byly ohromující. Hned vzápětí jsem si koupil konopí a chtěl jsem zkusit, jestli mi to pomůže.

Postkomoční syndrom se projevuje různě, u někoho např. silnou migrénou. U mě se jednalo spíše o něco jako šumění v uších. Je to jako by vám v hlavě neustále nepředstavitelně hlasitě zněl hlasitý tón ladičky na klavír, který se ničím nenechá utišit. Po nějaké době vás to přemůže a neodpočinete si. Když jsem si na to zakouřil konopí, uvolnil jsem se a dařilo se mi víc spát. Pískání sice nezmizelo, ale bylo to pro mě snesitelnější.

O předpis na konopí jsem si řekl mockrát, vždy mě ale odmítli. Vymlouvali se, že se to stále ještě studuje, že konopí není dobré pro plíce a podobné nesmysly.

Někdy v roce 1999 jsem se zeptal našeho rodinného lékaře, co by řekl na to, kdybych si z konopí udělal výtažek, který bych nekouřil, ale užíval vnitřně jako lék. Řekl, že by to bylo „zdravější“, ale že mi předpis stejně nedá. V roce 2002 mě náš zdravotnický systém odepsal. Lékař mi řekl, že už na mě vyzkoušeli všechno, co měli k dispozici. Nic z toho mi ale nepomohlo, takže mě v tom vlastně nechali plavat. Můj lékař dobře věděl, že mi nepomáhalo nic než konopí. Stejně tak věděl, jaké potíže se zákonem bych měl, kdyby mě chytli při užívání konopí na moje potíže. Předpis mi ale nedal. Dokážete si to představit? Pracoval jsem 32 let a nikdy jsem neměl potíže kvůli drogám. A teď je ze mě najednou zločinec – a to jen proto, že potřebuju lék na své zdravotní obtíže a oni mi nedají legální možnost ho užívat. Ani nemusím říkat, že jsem z toho byl notně rozladěn.

Prý jste si výtažkem velmi rychle vyléčil rakovinu kůže. Kolik dnů to trvalo?

Na konci roku 2002 mi lékař vyšetřil tři místa, která vypadala jako rakovina kůže. Jedno u pravého oka, druhé na levé tváři a třetí na hrudi. V lednu 2003 jsem šel na operaci toho místa u pravého oka. Zbylá dvě místa mi měli odoperovat později. Asi týden po operaci jsem si prohlížel to místo, odkud mi odstranili rakovinu a vzpomněl jsem si na tu reportáž z rádia, kde říkali, že THC zabíjí rakovinné buňky. Věděl jsem, že THC mám ve výtažku více než dost. Tak jsem si řekl, že to zkusím. Namazal jsem ta dvě místa, převázal a nechal výtažek působit čtyři dny. Po celou tu dobu jsem nic necítil, tak jsem si říkal, že to nic nedělá. Představte si, jak jsem hleděl, když jsem si sundal obvazy, pod kterými už byla jen růžová kůžička – rakovina byla pryč! V místě, které mi operovali, se mi rakovina vrátila během sedmi týdnů. Tak jsem si ho zase namazal výtažkem a ovázal a za čtyři dny bylo zase po rakovině – vše uzdraveno. Tuhle léčbu jsem podstoupil v zimě roku 2003. Od té doby jsem si ta místa již nikdy nenamazal a rakovina se tam nikdy nevrátila.

Postup léčby
Velikost písma
Jak se má postupovat? Existuje nějaký předepsaný způsob léčby?

Ano, existuje a mělo by se podle něj postupovat, aby se zajistila její účinnost. Pro léčbu rakoviny kůže stačí použít malá množství výtažku, při plicních potížích je výtažek kromě perorálního užívání také možno kouřit přes vaporizér a inhalovat přímo do plic.

Při léčbě rakoviny v těle se výtažek musí užívat perorálně (ústy). Obvykle na začátek doporučuji tři až čtyři malé dávky denně. Jen kapičku – přibližně o velikosti půlky suchého rýžového zrnka. Začínat vyššími dávkami doporučuji jen tehdy, když pacient kromě rakoviny trpí silnými bolestmi. Tito pacienti často bývají závislí na nebezpečných a smrtelně nebezpečných lécích proti bolesti. V takových případech je potřeba, aby takové léky přestali používat a řešili bolest konopným výtažkem.

Poté by se dávka měla každé čtyři dny zvyšovat, dokud pacient nebude užívat gram výtažku denně. Od tohoto momentu lidé většinou užívají gram výtažku denně, dokud se nevyléčí. Zažil jsem už ale několik případů, kdy si lidé vyléčili rakovinu tak, že využívali celou šedesátigramovou dávku během jednoho měsíce.

Jak bývá výtažek snášen?

Každý máme na léky rozdílnou toleranci. Proto lidem říkám, aby se při dávkování výtažku řídili vlastními pocity a neopouštěli svou zónu komfortu. U většiny lidí se tolerance vybuduje velmi rychle. „Normální občan“ šedesátigramovou dávku obvykle vypotřebuje během devadesáti dnů. Tato dávka šedesáti gramů výtažku obvykle vyléčí většinu případů rakoviny. U lidí, kteří už se nechali závažně poškodit chemoterapií a ozařováním, ale někdy bývá potřeba více výtažku, aby se napravily škody způsobené zdravotnickým systémem. U některých kožních potíží atd., kde není zapotřebí využít celý potenciál, je výtažek možno smíchat s mastmi nebo krémy na kůži. Výtažek smíchaný s krémy na tvář dokáže s pletí zázraky – stačí se namazat.

Z našich zkušeností s naší konopnou kosmetikou víme, že konopí je víceméně všelék. Můžete to potvrdit?

Konopí se dříve říkalo panacea, tj. všelék. Já mu na základě našich zkušeností s léčbou konopným výtažkem říkám taky tak. Konopí lze využít při léčbě takřka všech nemocí nebo zdravotních obtíží – podporuje totiž hojení celého těla. Podle našich zkušeností výtažek pomáhá při většině kožních potíží – lze jej smíchat s krémy na pleť, dokonce i s krémy na opalování. Nebylo by to pěkné vyjít si na sluníčko a nemuset se bát rakoviny kůže?

Rakovina

Na co všechno tedy lze výtažek použít?

Výtažek podle všeho působí na všechny typy rakoviny kůže i všechny typy rakoviny vnitřních orgánů.

Na které typy rakoviny se konopí hodí nejlépe? Je vám znám některý typ rakoviny, na kterou výtažek nepomohl?

Konopný výtažek podle všeho funguje na všechny typy rakoviny. Nevím o žádném typu rakoviny, na který by nefungoval. Slyšel jsem o nějaké studii, podle které můžete THC vyvolat určitý typ rakoviny – na to můžu říct jen to, že v ní musí být nějaké chyby. Rakovina jsou jednoduše řečeno mutující buňky – a ty THC zabíjí. Takže jak může THC produkovat buňky, které samo tak dobře zabíjí? Pokud byste chtěli najít nějaké formy léčby, které vyvolávají rakovinu, nemusíte hledat dlouho – chemoterapie a ozařování. Obě tyto takzvané „léčby“ jsou velmi karcinogenní. Jinými slovy mohou vyvolat rakovinu (a skutečně ji vyvolávají). Tělo dostává velkou dávku záření i při vyšetření pomocí počítačové tomografie (CT). Radiace vyvolává mutování buněk – a přesně o to při rakovině jde, o mutující buňky.

Stačí na vyléčení rakoviny pouze užívat výtažek?

Když za mnou přijdou lidé s rakovinou, tak jim samozřejmě doporučím výtažek, ale zároveň jim navrhnu, aby provedli změny ve svém jídelníčku. Proteiny z ovoce a zeleniny působí proti rakovině. Živočišný protein ji naopak podporuje. Takže je nejlepší se mu vyhýbat. Doporučuji také megadávky vitamínů, především vitamínu C. Jedná se tzv. Gersonovu terapii, které beze zbytku věřím. Proti rakovině je ale taky možno udělat spoustu přírodních opatření. Velmi dobré je zvýšit pH v těle. Slyšel jsem také, že na rakovinu účinkuje i pšeničná tráva (mladá zelená nať naklíčené pšenice). Jsem také přesvědčen, že lidem s rakovinou dokáže pomoci vitamín B17. Každý den jím semínka ze dvou jablek – jablečná semínka totiž stejně jako meruňkové pecky obsahují vitamín B17, také známý pod názvem laetril. I samotný vitamín B17 už má dobrou pověst v léčbě rakoviny. Mnozí z těch, kterým jsem poskytl výtažek, ale svůj jídelníček nijak nezměnili a vyléčili se jen samotným výtažkem. Dívám se na to takhle – dostane-li někdo rakovinu, měl by dělat vše možné, aby optimalizoval svou možnost přežití. Užívejte tedy konopný výtažek na rakovinu, ale neignorujte další prospěšné přírodní formy léčby.

Jaká je úspěšnost léčby pacientů s rakovinou?


Rakovinu se obvykle daří zvrátit u přibližně čtyř z pěti lidí, kteří se před tím nechali závažně poničit zdravotnickým systémem. Podmínkou ale je, aby byli ochotni řádně absolvovat léčbu. Bohužel ale stále zbývá přibližně každý pátý, který už byl předchozí léčbou poničen tak, že by mu „nepomohla ani svěcená“. I když u nich vyléčíte rakovinu, zabijí je následky chemoterapie a ozařování. Neumírají na rakovinu, ale na tzv. „léčbu“, kterou jim poskytuje zdravotnický systém.

Kolik lidí se podle vašich informací jich vyléčilo konopným výtažkem? Stalo se někdy, že by se vám někoho nepodařilo vyléčit (protože to na něj nefungovalo)?

Za posledních šest let jsem výtažek poskytl více než patnácti stům lidem. Záznamy si nevedu, protože konopí je nelegální. S přehledem ale můžu prohlásit, že jsem už viděl stovky lidí, kteří si výtažkem vyléčili interní nebo externí formu rakoviny.

Když za mnou přijdou lidé s rakovinou, kteří odmítli chemoterapii nebo ozařování, je téměř zcela jisté, že se vyléčí – pokud samozřejmě s léčbou nečekají, dokud jim smrtka nezaklepe na dveře.

Asi před třemi roky jsme tady měli armádního veterána, kterému v nemocnici řekli, že mu zbývá dvacet čtyři hodin života. Lékaři mu odmítli podat výtažek, tak to udělal jeho syn. Ten pán se druhý den nechal propustit z nemocnice, šel domů a dále užíval výtažek. Zemřel asi po čtrnácti měsících – ne ale na rakovinu plic, ale na srdeční potíže, kterými trpěl již léta. Během těch čtrnácti měsíců „navíc“ žil kvalitním životem a zemřel bez bolestí ve spánku. Není to lepší než umírat v nemocnici a topit se kvůli rakovině plic vlastními tělními tekutinami? Všem, kdo za mnou přijdou, říkám jediné – výtažek vám buď zachrání život, nebo vám ulehčí cestu na věčnost. Pokud zemřete, zemřete s úctou, aniž by do vás museli cpát drogy jako morfin.

Léčí se někteří pacienti lépe či hůře než ostatní?

Nejhůře se léčí ti, kteří se nechali závažně poničit zdravotnickým systémem. Chemoterapie i ozařování jsou karcinogenní léčby, jinými slovy způsobují rakovinu. Dokáží sice zmenšit velikost nádoru, ve finále ale způsobí jen další šíření rakoviny.

Pro které typy rakoviny se hodí konopný výtažek?

Podle mých zkušeností funguje na všechny typy rakoviny. Pár lidí si už ale ode mě vzalo výtažek a pak ho odmítli užívat. Mám proto jen jedno vysvětlení – nejsou ochotni postavit se zdravotnickému systému. Vím asi o čtyřech nebo pěti takových a všichni z nich podle mých informací zemřeli.

Kolik lidí si už vyléčilo rakovinu kůže Vaším výtažkem?

Rakovinu kůže si mým výtažkem už vyléčily stovky lidí – obvykle během tří týdnů. Říkám jim, aby mazali výtažek na postižená místa, dokud tam nezůstane nic než růžová kůže, a aby v tom pak pokračovali ještě dva týdny, jako by tam ta rakovina stále byla. To pro případ, že by na daném místě přežily ještě nějaké rakovinné buňky. Od nikoho, kdo postupoval tak, jak jsem mu řekl, jsem ještě neslyšel, že by se rakovina vrátila.

Lze tuto léčbu nějak srovnat se standardními postupy?

To snad ani nejde, rozdíl mezi standardními zdravotnickými postupy a léčbou konopným výtažkem je propastný. Ne vždy se operace podaří a odstraní se všechny rakovinné buňky. Pacienti se velmi často vrací zpátky pod nůž. Standardně se používají i jiné postupy, např. tekutý dusík. Jedná se ale o velmi bolestivou léčbu a rakovina se velmi často vrací zpět. Konopný výtažek při léčbě rakoviny zabíjí pouze mutující buňky, zdravým nijak neškodí.

Popsal byste rozdíl v působení THC na rakovinné a zdravé buňky?

Při léčbě rakoviny konopným výtažkem se v těle hromadí tuková molekula zvaná ceramid. Při styku ceramidu s rakovinnými buňkami dochází k programované smrti buněk, zdravým buňkám se ale nic nestane.

Cukrovka
Velikost písma
Čerstvě diagnostikovaná cukrovka se obvykle léčí velmi snadno. U lidí, kteří mají cukrovku dlouho a léta trpí jejími projevy, to trvá déle. I těžce poškození cukrovkáři ale obvykle přestávají potřebovat injekce inzulínu už po šesti týdnech řádného užívání výtažku. Poškození, která tato nemoc vyvolává v těle, se ale léčí znatelně déle. Výtažek podle všeho dokáže poměrně rychle rejuvenovat slinivku (obnovovat její funkce). Vždy lidem říkám, aby se pokusili přestat užívat všechny další chemické léky, které užívají na jiné potíže – chemikálie v nich obsažené totiž mohou snížit účinnost léčby konopným výtažkem. Zjistili jsme, že výtažek působí na všechny typy cukrovky, a že při vnějším užití dokáže velmi rychle zahojit bércové vředy.

V prvních stádiích se cukrovka obvykle léčí velmi snadno. Na léčbu konopným výtažkem velmi dobře reagují i ti, kteří si už léta píchají inzulín. Není nijak neobvyklé, když si ho mohou přestat píchat už po několika málo týdnech užívání výtažku, který podle našich zkušeností dokáže obnovovat funkce slinivky. Tím pádem se snižuje potřeba dodávat tělu inzulín a nakonec ho není třeba dodávat vůbec, protože si ho tělo vytvoří samo. Po léčbě výtažkem se spousta diabetiků, kteří strávili léta na přísných dietách, chovají jako dítě v cukrárně. Z ničeho nic mohou zase jíst všechno to, co jinak diabetici nesmějí. Konopný výtažek postupně dokáže napravit i škody, které cukrovka napáchala v těle diabetiků, např. špatný krevní oběh. Výtažek dokáže zahojit i bércové vředy a podle našich zkušeností funguje na všechny typy cukrovky.

Sportovci, vedlejší účinky
Velikost písma
Konopí sportovci

Dokázalo by konopí nějak prospět sportovcům?

Konopí by z lékařského hlediska bylo pro atlety a sportovce velmi prospěšné. Konopí má silné protizánětlivé a hojivé účinky, takže si nedokážu představit nic lepšího, co by mohlo pomoci s nataženými svaly a úrazy, než konopný výtažek.

Spousta lidí je schopna konzumovat denně dvacet či třicet různých chemikálií… Může jim to nějak svědčit?

Nemám sebemenší ponětí, proč lidi alopatické léky užívají, když vidí v reklamách jejich vedlejší účinky. Zdá se, že lidé prostě a jednoduše dělají to, co jim řekne lékař. Někteří konopnou medicínu odmítají jednoduše kvůli všem těm lžím, které jim napovídala naše vláda. Na užívání konopné medicíny nikdo neumírá – kéž bych to samé mohl říct i o tom, co nám předepisují lékaři.

Lze nějak porovnat vedlejší účinky výtažku s účinky chemických léků?

Vedlejší účinky konopného výtažku a chemikálií poskytovaných zdravotnickým systémem nelze relevantně srovnávat. Chemické léky jsou toxické (jedovaté) pro játra, tzn. neměli bychom je mít v těle. Užíváním chemických léků se vystavujeme případným vedlejším účinkům, které nakonec mohou být horší než to, co bylo původně léčeno. Lékaři naprosto nemají představu o tom, jaké účinky na naše zdraví může mít hromadění různých chemických léků v těle. Jsme každý jiný a směs různých léků není nic jiného než chemický koktejl. Upřímně si myslím, že v mnoha případech je např. Alzheimerova choroba, a mnohé další choroby, vyvolána směsí chemikálií, které jim byly předepsány lékaři. Podle mě nelze ani srovnávat alopatickou a empirickou medicínu. Alopatická medicína je jen směs škodlivých chemikálií, které by nikdo neměl užívat. Empirická medicína, tj. medicína využívající rostlinné léky, se naopak používá už tisíce let. Díky účinnosti a neškodnosti konopného výtažku lze konopí s přehledem nazvat „královnou empirické medicíny“.

Jaké jsou tedy vedlejší účinky léčby konopným výtažkem?

Hlavními vedlejšími účinky užívání konopného výtažku jsou zdraví, štěstí a kvalitní spánek.

Další nemoci
Velikost písma
INFEKCE

Je nad slunce jasné, že pokud výtažek dokáže zahojit bércové vředy, nebude pro něj většina infekcí žádným větším problémem.

ZÁNĚTY, ARTRITIDA

Léčba zánětů představuje jedno z nejstarších léčebných využití konopí. Artritida je zánět doprovázený otoky a bolestmi. Velmi účinný výtažek na artritidu lze připravit z mnoha odrůd konopí. Na rozdíl od syntetického THC obsahuje i další sloučeniny, např. CBG a CBD, které mají ještě větší protizánětlivé účinky než samotné THC.

CHRONICKÉ BOLESTI

Na chronické bolesti není nic lepšího, než výtažek vyrobený z těch správných odrůd konopí. Zdravotnický systém léčí pacienty s chronickými bolestmi nebezpečnými, návykovými a škodlivými léky. Ty ale nemají hojivé účinky, v podstatě jen tlumí (maskují) bolest. Výtažek užívaný na chronické bolesti jednak sníží bolest, a druhak začne působit na její příčinu a snaží se ji zahojit. Pro všechny trpící chronickými bolestmi je konopný výtažek zdaleka nejlepším lékem, protože není návykový a neškodí zbytku těla.

Viděl jsem člověka s rakovinou kostí, kterému nepomáhal morfin, a po výtažku se mu ulevilo. Poskytl jsem konopný výtažek spoustě lidem s chronickými bolestmi a byl jsem svědkem mnoha fantastických výsledků. Není nijak neobvyklé, když mi lidé během několika dnů zavolají, že už je nic nebolí. Farmaceutické léky příčinu bolesti neřeší, jen maskují bolest. Konopný výtažek dokáže eliminovat bolest, zároveň ale řeší problém, který ji způsobuje.

POPÁLENINY

Z vlastní zkušenosti vím, že na silné popáleniny není lepší lék než konopný výtažek. Pokud se na postižená místa nanese během několika minut, odstraní bolest a výrazně urychlí proces hojení. Viděl jsem už několik lidí s popáleninami třetího stupně, které se jim bez jakékoli jizvy zahojily za jedenáct dní. Nemocnice by užíváním konopného výtažku na odděleních pro léčbu spálenin mohly značně snížit lidské utrpení.

VŘEDY, BRADAVICE, MATEŘSKÁ ZNAMÉNKA

Konzumací konopného výtažku lze také vyléčit vředy v těle. Nezdravé vředy, bradavice a mateřská znaménka lze odstranit tak, že se jednoduše namažou výtažkem a překryjí náplastí nebo obvazem. Výtažek jde po nezdravých a mutujících buňkách a většině případů je odstraňuje zcela bezbolestně.

MIGRÉNY

U mnoha lidí se výtažkem také podařilo snížit frekvenci výskytu migrén – v mnoha případech zmizely migrény úplně.

ASTMA

Astmatikům se sice osvědčuje již samotné kouření konopí, při léčbě astmatu je ale mnohem zdravější užívat výtažek perorálně nebo jej kouřit přes vaporizér.

ÚZKOST, PARANOIA

Úzkost i paranoia spojená s tímto lékem by se podle mě dala značně zredukovat, kdyby systém prostě přestal zavírat lidi za to, že jej užívají. Na začátku léčby lidem říkám, aby nebojovali s tím, když se jim po výtažku bude chtít spát. Jsou lidé, kteří se snaží překonat uvolňující účinek tohoto léku, a pak z toho mají nepříjemné nebo úzkostné pocity. Mnoho odrůd konopí má velmi nízký potenciál vyvolávat úzkost. Tu vyvolávají jen některé odrůdy konopí. V takových případech lidem doporučuji, aby brali lék vyrobený z odrůdy, která nevyvolává přílišnou úzkost.

Mnohé úzkosti spojené s užíváním konopí by jednoduše zmizely, pokud by konopí bylo legální. Znovu ale platí, že některé odrůdy konopí mohou vyvolávat větší úzkost než jiné. Takže – pokud pocítíte úzkost, zkuste jednoduše nějakou jinou odrůdu.

DEPRESE

Podle mých zkušeností lze k léčbě deprese použít jak konopí seté (cannabis sativa), tak konopí indické (cannabis indica). Konopí seté využívám při léčbě zřídka, má totiž energizující účinky. Většina z těch, kdo za mnou přijdou, trpí nějakou závažnou nemocí, a tak nechci, aby při léčbě „sršeli energií“. Podle mě je pro většinu zdravotních potíží lepší používat konopí indické – lépe se po něm odpočívá a spí.

NESPAVOST

Na nespavost není nic lepšího, než výtažek z dobrého indického konopí. Spí se po něm tolik, kolik je potřeba.

Po úrazu hlavy mi neustále pískalo v hlavě. Nemohl jsem kvůli tomu spát. Zdravotnický systém mi na to zkoušel předepsat spoustu různých léků, nic ale nezabíralo. Často jsem naopak trpěl jejich příšernými vedlejšími účinky, které můj stav ještě zhoršovaly. Tehdy jsem zjistil, že i po pouhém kouření konopí jsem si odpočinul mnohem lépe než po kterémkoli z prášků, které mi předepisovali. Ještě více se mi ulevilo, když jsem výtažek začal konzumovat perorálně. Není nijak neobvyklé, když se mi podaří spát bez přerušení osm až deset hodin. Celá léta před tím, než jsem začal užívat výtažek, jsem vstával z postele unavenější, než když jsem do ní šel. Teď se po výtažku z ničeho nic budím ráno vyspaný a odpočatý. Na dobré spaní není nic lepšího než konopný výtažek.

JIZVY

Viděl jsem lidi s popáleninami, po kterých by za běžných okolností zůstaly příšerné jizvy. Po výtažku ale na těch místech mají jen růžovou zdravou kůži. O konopí bylo v minulosti známo, že dokáže hojit rány bez jizev (nebo jen s malými jizvami). Poskytl jsem výtažek mnoha lidem s problémy s pletí a jizvami na tváři – a výsledky léčby jejich pleti výtažkem byly ohromující.

FUNKCE ŽIVOTNĚ DŮLEŽITÝCH ORGÁNŮ

Mnoho lidí, kteří užívají výtažek, hlásí zlepšení funkce mnoha životně důležitých orgánů. Výtažek podle našich zkušeností dokáže obnovovat funkce mnoha orgánů v těle. Byly jsme svědky výrazného zlepšení funkce ledvin, jater, slinivky atd. Dokonce jsme viděli pokroky v zlepšení funkce mozku u pacientů s Alzheimerovou chorobou atd.

REGULACE TĚLESNÉ HMOTNOSTI, DETOXIFIKACE

Konopný výtažek je skvělý detoxifikační prostředek a při léčbě výtažkem není nijak neobvyklé, když lidé s nadváhou zhubnou o mnoho kil. Je to jako by výtažek věděl, kolik máte vážit. Já sám jsem shodil asi patnáct kilo. Viděl jsem už ale i mnohem větší váhové úbytky. Při užívání konopného výtažku nejde o klasickou dietu – můžete jíst, kolik chcete. U lidí s nadváhou výtažek podle všeho snižuje chuť k jídlu. Na hubnutí neznám nic lepšího a bezpečnějšího. Výtažek dokáže v mnoha případech stimulovat chuť k jídlu u těch, kteří potřebují přibrat. Je to jako by výtažek chtěl, aby vaše tělo zase mělo optimální váhu.

To myslíte vážně, že výtažek dokáže snížit tělesnou hmotnost bez cvičení?

Konopný výtažek dokáže snížit tělesnou hmotnost bez cvičení – jsem toho sám důkazem. Když si sundám košili, vypadám, jako bych hodně posiloval. Za mlada jsem hodně plaval a teď, když jsem zhubnul, jsou zase vidět všechny moje břišní svaly. Nemám ani špeky na bocích, mám na obou stranách jen svaly – a to necvičím.

LEUKÉMIE

Při léčbě leukémie konopným výtažkem se výrazné výsledky dostavují velmi rychle. Podle mých zkušeností s konopným výtažkem je leukémie jedním z typů rakoviny, které se léčí nejrychleji. Jakmile se THC dostane do těla, objeví se ze všeho nejdřív v krevním oběhu. A je-li v krevním oběhu rakovina, nebude tam dlouho.

LUPÉNKA

Na lupénku neznám nic lepšího než konopný výtažek. Lupénka vzniká v těle a lze ji výtažkem korigovat. Lupénkářům zároveň s výtažkem dávám i konopnou tinkturu, aby si mohli léčit i vnější projevy lupénky. Viděl jsem ale skvělé výsledky i u těch, kteří si výtažkem nebo tinkturou jen mazali postižená místa. U některých lidí se slabší formou lupénky někdy stačí k úzdravě, když se několikrát namažou konopným výtažkem – a lupénka se poměrně často nevrací. .

AIDS

Viděl jsem na Youtube klip, ve kterém jeden muž popisuje své zkušenosti se zmírněním příznaků AIDS. Pověděl byste nám o tom něco?

Ten muž se jmenuje Shawn. Má AIDS už dvacet let. Začal na AIDS užívat výtažek, když mě viděl na internetu v pořadu Jacka Herera. Shawn během měsíce zredukoval počet užívaných léků z třiceti šesti na deset pilulek denně. Momentálně už užívá jen výtažek, prášky přestal užívat. Momentálně už nemá v krvi virovou zátěž. Bude-li to tak pokračovat, zdravotníci budou muset oficiálně prohlásit, že si vyléčil AIDS.

ROZTROUŠENÁ SKLERÓZA

Jaké jsou zkušenosti s léčbou roztroušené sklerózy? Lidi u nás už mají povědomí o tom, že konopí dokáže pomoci, ale nevědí, jak ho užívat…

Nedávno se nám ozvala paní, která na roztroušenou sklerózu před rokem postupně zkonzumovala šedesátigramovou dávku výtažku. Léčba byla velmi úspěšná. Výtažek už rok neužívá a stále se těší dobrému zdraví. Roztroušenou sklerózu podle mých zkušeností lze vyléčit. U lidí, kteří jí už trpí řadu let, to ale potrvá trochu déle, protože bude nutno odstranit škody napáchané touto nemocí. Mnozí lidé trpící roztroušenou sklerózou si ulevují kouřením konopí – to je ale neuzdraví. Jediným mně známým způsobem, jak vyléčit roztroušenou sklerózu a ní spojená poškození, je pravidelně konzumovat výtažek, dokud se roztroušená skleróza nevyléčí.

AUTISMUS A DUŠEVNÍ CHOROBY

Víte o někom, kdo vyzkoušel konopný výtažek na autismus nebo nějaké jiné duševní choroby?

S autismem a jeho léčbou zkušenosti nemám. Myslím si ale, že by na něj konopný výtažek byl velmi účinný. Znám lidi, kteří svým dětem velmi úspěšně dávali konopný výtažek na lehkou mozkovou dysfunkci (ADHD). Ta se standardně léčí chemickými léky jako Ritalin. A teď mi povězte, co byste viděli raději – aby vaše dítě bralo chemikálie, které na ně mohou mít léta neznámé účinky, nebo konopí, které je přírodní a nijak neškodí? Poskytl jsem výtažek i lidem s bipolární poruchou a schizofrenií – a výsledky byly dobré. V mnoha z těchto případů dělají chemické léky poskytované zdravotnickým systémem více škod než užitku, často navíc zůsobují sebevražedné tendence. Obecně bych k tomu rád řekl, že správně vyrobený výtažek ze správných odrůd konopí velmi pomáhá s mnoha duševními poruchami.

ZELENÝ ZÁKAL A ZRAK

Mnoho odrůd konopí dokáže dramaticky zredukovat nitrooční tlak. Většinou tedy lze poměrně snadno dostat pod kontrolu zelený zákal (glaukom) i jeho projevy. U lidí s glaukomem není nijak neobvyklé, že po léčbě konopným výtažkem pozorují podstatné zlepšení zraku. Hodně lidí si musí nechat vyměnit brýle, protože ty staré jsou pro ně už moc silné.

Dává to podle vás smysl, že se lékaři o konopí ani nezmiňují, ačkoli se o jeho účinnosti ví už od devatenáctého století?

Jak už jsem říkal, konopný výtažek ze správných odrůd konopí je při léčbě zeleného zákalu velmi účinný a já osobně neznám na snižování nitroočního tlaku nic lepšího ani bezpečnějšího. Účinky konopí na nitrooční tlak jsou známy již desítky let. Zdravotnický systém se ale vyhýbá i pouhým debatám o jeho využití proti glaukomu. Většině lékařů ale dnes bohužel podle všeho jde víc o peníze než o to, aby se jejich pacienti uzdravili. Nedokážu si vysvětlit, jak může lékař jen tak sedět a přihlížet tomu, jak jim pacient pomalu slepne, a neříct mu nic o tom, jak by s tím konopí dokázalo pomoci. Pacienti příliš často slepnou jen proto, že uvěřili těm šarlatánům v bílých pláštích.

SRDCE, KREVNÍ TLAK

Máte nějaké pozitivní zkušenosti s užíváním konopného výtažku na srdeční potíže?

S jistotou můžeme jen říct to, že srdce je životně důležitý orgán a konopný výtažek podle našich zkušeností životně důležité orgány dokáže omlazovat. Nikomu sice nikdy neříkám, aby přestal užívat léky na srdce, mnozí to už ale udělali a nesetkalo se to se škodlivými následky. Účinky výtažku na srdeční potíže je podle mě ještě nutno důkladněji prozkoumat. Podle toho, co jsme už viděli, ale konopný výtažek srdci velmi prospívá.

Dokáže regulovat krevní tlak?

Konopný výtažek dokáže regulovat krevní tlak. Sám ho na to užívám. Na začátku léčby konopným výtažkem lidem říkám, aby si hlídali krevní tlak. Spousta lidí, kteří dříve na krevní tlak užívali farmaceutické prostředky, je po zahájení léčby výtažkem přestala potřebovat. Konopný výtažek snižuje krevní tlak, takže pokud se zároveň s ním užívají i farmaceutické léky na tlak, může tlak klesnout příliš nízko. Takové situaci je lepší se vyhnout. S použitím přenosných přístrojů na testování krevního tlaku to není žádný problém zajistit.

Dokáže pomoci s jinými chorobami vnitřních orgánů?

Na základě zkušeností s konopným výtažkem mohu prohlásit, že se s jeho pomocí dá zregulovat nebo vyléčit řada nemocí vnitřních orgánů. Rejuvenovaný a uzdravený vnitřní orgán v těle brzy dokáže začít znovu plnit funkce, které má.

Jak užívat konopný výtažek? Je to bezpečné?
Velikost písma
Je na konopný výtažek už někdy příliš pozdě?

Na výtažek není nikdy pozdě. Dobrou šanci na zotavení mají i ti, kteří už jsou závažně poškozeni zdravotnickým systémem. Měli jsme tady pána s rakovinou plic, kterému dali dvacet čtyři hodin života. I přes námitky mu jeho syn dal pořádnou dávku výtažku. Druhý den ten pán odešel z nemocnice. Máme i skvělé výsledky s lidmi, kteří měli rakovinu ve čtvrtém stadiu. Často poskytuji výtažek lidem s rakovinou plic nebo leukémií. Tyto rakoviny se obvykle léčí velmi rychle a není nijak neobvyklé, když pacienti pozorují zlepšení každý den.

Vždycky lidem říkám, aby výtažek začali užívat co nejdříve. Jde o to, že čím rychleji pozřou výtažek s THC, tím rychleji si mohou vyléčit rakovinu. Čím rychleji jej začnou užívat, tím větší bude možnost, že přežijí. Většina lidí dokáže spotřebovat dávku 60 gramů výtažku během přibližně devadesáti dnů. Měl jsem tady jednoho pána s extrémně nízkou tolerancí na výtažek, takže mu trvalo asi sedm měsíců, než spotřeboval potřebnou dávku. Lymfom v terminálním stadiu mu to sice vyléčilo, býval bych ale raději, kdyby byl užil celou dávku mnohem rychleji. Na takové lidi s extrémně nízkou tolerancí naštěstí narážím velmi zřídka. Zažil jsem už ale taky lidi, kteří celou dávku zkonzumovali během měsíce – a terminální rakoviny si vyléčili také.

Slyšel jste už někdy na výtažek nějakou negativní kritiku?

Nedávno jsem byl na setkání, které organizovala NORML (Národní organizace pro reformu marihuanových zákonů) na Dalhousie Univerzitě v kanadském Novém Skotsku. Jeden blázen z NORML tam prohlásil, že konopí není žádný všelék a že udělali výtažek pro jednu paní a nefungoval. Tak jsem se ho zeptal, jak postupovali. Prý že udělali trochu výtažku a pak už se jim neozvala. Tak jsem mu řekl: „Nevíte, jestli to fungovalo nebo ne. Zcela zjevně jste nepostupovali podle žádného protokolu – jak tedy můžete říct, že to nefungovalo?“ NORML je podle mě jenom parta právníků, kteří si zkouší plnit kapsy tím, že drží konopí jako nelegální drogu. Je to parta žvástalů.

Je bezpečné užívat výtažek?

Je až neuvěřitelné, jak je tento lék bezpečný. I v případech těžkého předávkování se po odeznění účinků výtažku nestane nic špatného. Nejběžnějšími vedlejšími účinky, které jsme zaznamenali u lidí, kteří užívají výtažek, je to, že jsou odpočatí a mají na tváři úsměv.

Lze výtažek kombinovat s alkoholem? Vytváří to nějaké nežádoucí vedlejší účinky?

Viděl jsem spoustu lidí, kteří se po alkoholu projevovali velmi hlasitě a zklidnili se hned, jak si zakouřili joint. Alkohol je bez pochyby jedna z nejdestruktivnějších látek na této planetě. Lidi jsou ale lidi a spousta z nich si ráda přihne. Konopný výtažek podle našich zkušeností pro pijáky nepředstavuje žádné nebezpečí. Pijáci, kteří začali brát konopný výtažek na své zdravotní potíže, často uváděli, že se jim značně snížila chuť na alkohol. Některým se dokonce podařilo s ním zcela přestat.

Kolik procent lidí se vám ozývá po léčbě?

Od hodně lidí nemám žádnou zpětnou vazbu – jen si přijdou pro výtažek a už se neozvou. Podle mě je to kvůli tomu, že konopí není legální lék. Často mi volají lidi, kteří by se chtěli léčit, protože jim o tom řekl někdo jiný, kdo už si výtažkem vyléčil rakovinu. Obvykle se jich ptám, od koho o mně slyšeli, kdo si vyléčil rakovinu výtažkem. Poměrně často si podle jména vybavím, o koho se jednalo, takže potom vím, jak jim to zabralo. Hodně lidí se mnou ale zůstává v kontaktu i po léčbě. V průměru se najde jeden z desíti, kdo začne veřejně vychvalovat, čím se vyléčil. Většina lidí je ale potichu. Asi proto, že nechtějí, aby se někdo dověděl, že si vyléčili rakovinu nelegálním konopím. (Zamyslete se nad tím).

Co všechno dokáže výtažek nahradit?

Konopný výtažek podle našich zkušeností dokáže nahradit prakticky kterýkoli chemický lék, který nabízí zdravotnický sytém. Chemikálie pro nás nejsou dobré a čím dříve takové léky přestaneme užívat, tím lépe.

V devatenáctém století vyráběla konopné medicíny takřka každá farmaceutická firma v Americe. Podle konopného císaře Jacka Herera se z konopí vyrábělo 60 až 80 % tehdejších léků. Jak je tedy možné, že zmizelo z trhu?

O tom, že se z konopí vyráběla až do začátku dvacátého století celá řada léků, není žádných pochyb. Řada farmaceutických firem tehdy vyráběla slabé konopné léky. Z tohoto přírodního všeléku ale měly strach, protože ho nemohly patentovat. Tehdy konopí pěstovali farmáři po celých Spojených státech, takže narazit na pravdu jako já mohl už tehdy téměř každý. Podle mě farmaceutické firmy v té době žily ve strachu, že by k tomu mohlo dojít a přišly by o kšeft. Farmaceutické firmy a další bohaté firmy měly rozhodně zájem na tom, aby konopí bylo zakázáno, protože přestavovalo skutečné ohrožení jejich zisků.

SYNTETICKÉ THC

Dnes někteří výrobci vyrábějí syntetické THC, které podle nich také dokáže vyléčit rakovinu…

Existuje několik farmaceutických firem, které vyrábějí syntetické THC a uvádějí, že dokáže vyléčit rakovinu. Nepochybuji o tom, ale proč používat něco syntetického, když je tak snadno k dispozici THC v přírodní formě? Je proto snad jen jediný důvod – aby dostali z lidí peníze. A to se jim pomocí jejich patentovaného syntetického THC daří. Podle mě si ale farmaceutické firmy můžou syntetické THC nechat samy pro sebe. Jestli tomu dobře rozumím, tak syntetické THC u spousty lidí nefunguje a může také mít nežádoucí vedlejší účinky. Přírodní THC v konopném výtažku je pro léčbu čehokoli mnohem lepší než THC syntetické.

Pro výrobu syntetického konopí v laboratoři podle mě existuje jediný důvod – chamtivost a touha po penězích.

Děti, prevence
Velikost písma
Byl by konopný výtažek bezpečný i pro děti? Rick Dwyer ve filmu říká, že občas nemůže spát, když si představení utrpení malých dětí na onkologických odděleních…

Pro léčbu dětí s rakovinou a dalšími chorobami je podle mě konopný výtažek naprosto bezpečný. Opravdu nechápu, jak se sebou mohou žít doktoři, kteří léčí děti na onkologických odděleních. Copak nevědí, jaké škody u nich napáchají ozařováním, chemoterapií a dalšími škodlivými jedovatými chemikáliemi? Účinky těchto forem léčby zná každý, kdo studoval medicínu. Těmito formami léčby lidi spíše zabíjejí, než by je uzdravovali.

Lze konopný výtažek použít i pro prevenci onemocnění? Zeptám se ještě jednou – bylo by to bezpečné i pro děti?

Na prevenci chorob neznám nic lepšího. Podle mě je konopí pro léčbu dětí zcela bezpečné. Často říkám, že kdyby děti dostávaly malinké dávky konopného výtažku, zabránilo by to vzniku nemocí jako je cukrovka, roztroušená skleróza, rakovina a mnoho dalších. Pokud by se dětem dávaly miniaturní dávky výtažku, začalo by se jim v těle hromadit THC a s ním spojené kanabinoidy, které by následně působily preventivně proti vzniku chorob. Nemluvím o tom, aby se děti „zhulovaly“ výtažkem – jde jen o to, že by se jim poskytl neškodný a nenávykový lék s preventivním účinkem proti řadě nemocí.

Jak jim výtažek dávkovat?

Pokud jde o velikost dávky, tak mězi dětmi a dospělými není žádný rozdíl – každý tento lék bude snášet po svém a bude na něj mít jinou toleranci. Pro prevenci onemocnění by dětem stačily pouze miniaturní dávky, takže by nijak nehrozilo, že by se dítě mohlo intoxikovat.

Zprávy:Lektoři Konopí je lék o.s. přednášeli pro univerzitu » Dvě únorová odpoledne strávili lektoři odborné společnosti Konopí je lék o.s. se studenty Universi...
Lékaři, Hippokratova přísaha
Velikost písma
Kolik lékařů jste již vyléčil a co na to říkali?

Doktoři se mně osobně i tématu konopné medicíny většinou vyhýbají, jak to jen jde. Už za mnou ale přišlo pár lidí, kterým mě doporučil jejich rodinný lékař. Přímo mě kontaktoval pouze jeden lékař v Kanadě – bylo to ohledně pacienta s terminální rakovinou prostaty. Říkal mi, že by mě rád informoval o průběhu léčby. Pak už se mi nikdy neozval. Po třech měsících se mi ale ozval ten pacient, který užíval výtažek a řekl mi, že mu doktor oznámil, že už nemá rakovinu. Člověk by si myslel, že by doktoři měli být nadšení, že se našel lék na tuto obávanou nemoc – není tomu ale tak.

Pacienty, kteří si konopným výtažkem vyléčili rakovinu a další potíže, už viděly desítky kanadských lékařů. Nic ale neříkají. Problém konopné medicíny spočívá v tom, že odhaluje, co všechno zdravotnický systém dělá veřejnosti.

Kdybyste za mnou přišel a já bych vám dal jed, abyste si jím vyléčil rakovinu, jednalo by se o pokus o vraždu. Pokud byste ten jed užil a zabilo by vás to, byl bych obviněn z vraždy. Když vám ale lékař dá chemoterapii a vy na ni umřete, říká se tomu „medicína“. Kterýkoli lékař se špetkou zdravého rozumu ví, jak nebezpečné jsou tyto léčby. Přesto je ale dál poskytují. Naprosté většině lékařů dnes jde víc o peníze a pozici než o nějaké uzdravování.

Lékaři pokaždé, když někomu dají chemoterapii nebo radioterapii atd., porušují Hippokratovu přísahu – a dobře to vědí. Rozhodně neříkám, že neexistují dobří lékaři. Podle mých zkušeností je jich ale velmi málo – aspoň tedy v Kanadě. Ohledně výtažku se na mě už obrátila spousta lékařů ze zahraničí. Někteří z nich měli sami rakovinu, jiní chtěli výtažek pro svého pacienta. Lékaři o tom, co dělají, ale obvykle nemluví, protože je tento lék tzv. nelegální. Celkově vzato jsem od nich neměl žádnou výraznou zpětnou vazbu. Tři nebo čtyři lékaři se mi ale ozvali, že výtažek fungoval. Vážím si jejich práce a rozumím tomu, proč musí postupovat „potichu“. Tito lékaři mi ale budují nevyvratitelnou databázi, která dokazuje, co všechno tento lék dokáže. Každý z nich se nakonec bude velmi podílet na tom, aby se tento lék dostal mezi lidi – a za to jim hluboce děkuji

Konopný výtažek a léky
Velikost písma
Dává nějaký smysl nedat lidem k dispozici nejléčivější rostlinu na světě?

Zakazovat lékařské využití konopí je naprosto nesmyslné. Jediným důvodem, proč bylo zakázáno, bylo to, že představovalo velké nebezpečí pro zájmy velmi bohatých lidí a firem. Copak pro ně nejsou jejich zisky důležitější než naše zdraví? Zatím to stále vypadá, že vlády jsou ochotny nechat své bohaté přátele dělat, co se jim zamane. Pravdu o tomto léku ale už nedokáží zatajit. Jakmile se konopí vrátí do mainstreamové medicíny, zničí veškerou korupci, která kdy stála proti jeho léčebnému využití.

Jaký je hlavní rozdíl mezi konopným výtažkem a chemickými léky? Jak se po něm člověk cítí?

Chemické léky jsou toxické pro játra. To znamená, že bychom je neměli mít v těle, protože jsou jedovaté. Chemoterapie i ozařování jsou karcinogenní metody léčby, jinými slovy řečeno způsobují rakovinu. Lze jimi zmenšit velikost nádoru, v mnoha případech tyto formy „léčby“ ale prostě a jednoduše umožní další šíření rakoviny. Díky jedovatosti a karcinogennímu účinku ruinují imunitní systém – a to zrovna tehdy, když ho potřebujete nejvíc.

Podle nás je zcela absurdní nazývat chemoterapii a ozařování léčbou rakoviny – tyto metody jsou podle mého hlubokého přesvědčení pouze způsobem, jak rychleji zemřít. U některých lidí skutečně fungují jako oddalovací taktika, nakonec ale v těle napáchají příšerné škody.

Chtěl bych lidi varovat i před vyšetřením počítačovou tomografií (tzv. CT) – i při něm je tělo vystaveno masivní dávce ozařování, která opět může vyvolat rakovinu.

Konopný výtažek není pro tělo toxický (jedovatý). Je-li použit při léčbě rakoviny, neubližuje zdravým buňkám. Lidé po výtažku bývají velmi uvolnění a daří se jim více spát a odpočívat, což napomáhá při uzdravování.

Na základě toho, co vím, konopný výtažek s chemickými léky nelze ani srovnávat – konopný výtažek napomáhá životu, chemikálie smrti.

Zprávy:Marihuanový boom černého trhu » Průmyslové pěstování konopí u nás loni vzrostlo o 100 procent, stále častěji se do něj zapojují vi...
Zkouřenost
Velikost písma
Budou lidé po konzumaci výtažku „zkouření“?

Ano, k intoxikaci může dojít - pokud se ho užije příliš. S trochou selského rozumu se tomu ale dá úspěšně vyhnout – stačí začít s malými dávkami a postupně je zvyšovat.

Před pár měsíci mi zavolal jeden mladík, že chce připravit výtažek pro mámu s rakovinou. Vysvětlil jsem mu po telefonu, jak to má udělat. Po třech dnech mi zavolala jeho máma a byla pěkně naštvaná. Říkala, že si „před třemi dny dala jednu dávku a teprve teď to přestává působit!“ Uklidnil jsem ji a zeptal se, kolik si vzala. Prý že jeden gram. (!) Tak jsem se zeptal, proč si toho dala tolik, že bych takovou dávku nikomu nedoporučil. Prý že jí syn řekl, že je to bezpečný lék. Vysvětlil jsem jí, že bezpečný je, ale že se musí začít s malými dávkami a užívat je třikrát nebo čtyřikrát denně a pak je po přibližně čtyřech dnech zvyšovat. Řekl jsem jí, že syn pravděpodobně připravil výtažek správně, ale uniklo mu, jak se má užívat. Začala jej užívat podle mých pokynů a zavolala mi po pár týdnech. Moc se omlouvala za svůj první telefonát. Hned jsem jí odpověděl, že naprosto chápu účinky předávkování, které zažila. S konopím navíc neměla žádné zkušenosti, takže ji to asi docela vyděsilo. Říkala, že užívá výtažek tak, jak jsem jí řekl, a zvýšila si už dávku šestkrát. Pak mi řekla: „Pane Simpsone, mně se to začalo líbit…“

Loni na podzim mi zavolal o pomoc jeden pán z Ostrova prince Edwarda. Měl terminální nehodgkinský lymfom. Za normálních okolností všem říkám, aby zahajovali léčbu velmi malými dávkami, on byl ale v hodně špatném stavu. Zeptal jsem se, jestli dříve kouříval konopí. Prý že ano, tak jsem mu řekl, že za daných okolností bych navrhl, aby do sebe dostal lék co nejdříve. Kouření konopí se nijak nebál a z vlastních zkušeností věděl, že to pro něj nepředstavuje žádné nebezpečí. Nechal si poradit a začal užívat výtažek co nejrychleji. Přišel mě navštívit po dvaceti osmi dnech. Málem jsem ho nepoznal – vypadal skvěle. Zeptal jsem se, kolik výtažku už spotřeboval. Prý všech deset stříkaček. Byl jsem z toho v šoku a asi to na mně bylo poznat. Ptal se, jestli udělal něco špatně. Řekl jsem, že naopak.

Stejně mi to ale nedalo, abych se nezeptal, jak se mu podařilo tak rychle spotřebovat tak velké množství výtažku. Začal ho užívat pravidelně každých šest hodin a pokaždé si o trochu zvýšil dávku. Prý byl prvních deset dní „zkouřený jak paprika“, pak ho ale výtažek přestal „zhulovat“. Zbytkem léčby prý jen tak proletěl. Asi po dvou týdnech po této návštěvě mi zavolal, že byl na testech. Nález byl pryč – vyléčil si rakovinu konopným výtažkem během dvaceti osmi dnů.

Co otázka závislosti na THC?

Fyzická závislost na THC ani na konopném výtažku, který je obsahuje, neexistuje. Přibližně každý desátý člověk ale má tzv. návykovou osobnost a vytvoří si psychologickou závislost na ledacos. Vídáme je každý den, jsou to ti, kteří např. každý den pijí dvacet káv atd. Jakmile takoví lidé začnou užívat konopí, mívají tendenci je nadužívat, nejsou na něm ale závislí.

K opravdové fyzické závislosti může dojít jen tehdy, když se užívají látky typu léků na opiátovém základě, tvrdé pouliční drogy a alkohol. Takové drogy způsobují extrémní poškození mozku, která lze sledovat i na snímcích mozku takových lidí. A právě tyto drogy jsou z velké části odpovědné za zvyšování kriminality a počtu závislých. Lidé, kteří je nadužívají, kvůli své dávce udělají cokoli – žebrají, půjčují si, kradou. Na nenávykovou látku jako je konopí si nemůžete vytvořit fyzickou závislost.

Je ve srovnání se stavy po mnoha jiných lécích podle vás zhulenost po konopí nějak nebezpečná?

Tzv. zhulenost po konopí obecně nepředstavuje téměř žádná nebezpečí –pro uživatele, ani pro společnost. To ale bohužel nelze říct o mnoha návykových a nebezpečných lécích, které v mnoha případech pouze škodí.

Kouření konopí
Velikost písma
Je nám jasné, že kouření konopí je účinné jen do omezené míry…

Při kouření mizí 90 % léčivých účinků konopí v kouři. Je to paradox vidět lidi kouřit konopí proti nevolnosti po chemoterapii. Kouří látku, která by je při řádném užívání mohla vyléčit.

Kouření konopí má z lékařského hlediska pouze omezenou hodnotu. Kouřením konopí lze snížit hladinu cukru v krvi a může to pomoci i na snižování nitroočního tlaku u lidí se zeleným zákalem. Všichni víme, že konopí dokáže snížit nevolnost a kouřením konopí lze často snížit bolesti provázející mnohé zdravotní potíže.

Kouření konopí má většinou relaxační účinky. I to samo o sobě ale může být značným přínosem. Kouřením konopí lze snížit příznaky mnoha zdravotní potíží. Podle mě ale nemá větší smysl pouze redukovat příznaky, když při řádném užívání tohoto léku lze daný stav vyléčit nebo dostat pod mnohem lepší kontrolu problém, který jej vyvolává.

Kouření konopí a užívání konopného výtažku nelze moc srovnávat. Kouření je ten nejméně účinný způsob užívání tohoto léku. Koncentrovaný výtažek z konopí je mnohonásobně léčivější. Pokud chcete zažít opravdové léčivé kouzlo konopí, začněte vnitřně užívat vysoce kvalitní konopný výtažek. Jakmile se začne užívat surové nespálené THC a s ním spojené kanabinoidy, dochází často k zázrakům v léčbě.

Způsoby použití
Velikost písma
Jaké způsoby užívání konopného výtažku doporučujete a jaké to má výhody?

Na vnitřní potíže vždy doporučuji užívat konopný výtažek ústy (perorálně). Často za mnou chodí lidé s rakovinou plic a dalšími plicními potížemi. Těm doporučuji používat i vaporizér (zařízení pro uvolňování účinných látek horkým vzduchem bez spalování rostlinného materiálu, pozn. překl.). Kombinování perorální konzumace s vaporizováním konopného výtažku může být pro lidi s rakovinou plic velmi prospěšné. Stačí si dát běžnou dávku výtažku a k tomu si dvakrát až třikrát denně jednou až dvakrát potáhnou z vaporizéru. Rakovina je tak atakována z obou směrů, což může velmi zvýšit účinnost léčby.

Pro vnější použití lze výtažek smíchat s pleťovými krémy nebo opalovacími přípravky atd. Při závažných kožních potížích ale doporučuji užívat pouze samotný výtažek. Smícháním výtažku s takřka čímkoli se pouze sníží jeho účinnost.

Lidem s velmi vážnými kožními potížemi na velkých plochách na těle doporučuji konopnou tinkturu. Tinktura je jednoduše řečeno výtažek smíchaný s alkoholem. Když se použije kapátko do očí, kapka tinktury se rozlije na poměrně velkou plochu. Alkohol se pak během několika sekund odpaří a na kůži zůstane tenká vrstva výtažku. Tinktury podle mých zkušeností fungují na mnohé kožní potíže a výhodou tohoto způsobu aplikace je, že se nespotřebuje tolik výtažku.

U lidí, kteří pečují o svou pleť, se velmi osvědčuje smíchat výtažek s krémem na čištění pleti a dát si masáž obličeje. Výsledky bývají opravdu výrazné.

Na zdravotní problémy nedoporučuji výtažek kouřit, takže je-li užíván podle mých instrukcí, mizí jakékoli problémy s dehtem.

Lze tyto typy aplikace kombinovat?

Všechny typy aplikace výtažku lze vzájemně kombinovat bez jakýchkoli škodlivých vedlejších účinků.

Pokud víme, tak tělo nedokáže zpracovat THC, pokud není rozpuštěno v živočišném tuku (mléku, smetaně, másle, sádle). Nebylo by účinnější užívat výtažek v této formě?

Podle mých zkušeností výtažek není nutno míchat s ničím jiným. Používáním procesů, s jejichž pomocí se THC rozpouští v živočišném tuku, mléku, smetaně, sádle atd. se podle mě snižuje síla účinku. Uzdravování způsobuje výtažek, a ne máslo nebo živočišný tuk, a tak si myslím, že by se tento lék v zájmu dosažení maximálního účinku měl užívat v co nejčistší formě.

Jaké jsou hlavní formy využití výtažku pro místní aplikaci na povrch těla? Není na to výtažek moc silný? Zaznamenali jste nějaké alergické reakce? A pokud ano – zmizí po léčbě?

Čistým konopným výtažkem lze bez jakýchkoli alergických reakcí léčit rakoviny kůže, bradavice, mateřská znaménka a další kožní problémy. Za celou dobu užívání výtažku na kožní problémy jsem se setkal pouze s reakcemi kvůli náplastem, kterými bylo místo překryto. Po delší době používání náplasti se může podráždit kůže, která je ve styku s lepidlem. Stačí na den až dva přestat používat náplasti a problémy samy zmizí.

Výroba výtažku
Velikost písma
Znáte i nějaké další způsoby výroby výtažku?

Výtažek lze vyrobit mnoha způsoby a rozhodně si nedělám nárok na to, že by právě ta má metoda musela být ta nejlepší. Metoda, kterou jsme ukázali světu ve filmu, je po pravdě řečeno přinejmenším hodně „drsná“ – lze ji ale použít k výrobě velmi čisté formy tohoto léku.

Metod extrakce existuje celá řada, pro mnohé z nich je ale zapotřebí vybavení a znalosti, které lidé obvykle nemají. Proto jsme popsali tu podle nás nejjednodušší možnou metodu, aby si svůj lék mohl vyrobit téměř každý.

Do policejního nájezdu v roce 2005 jsem pro výrobu zásadně používal destilační přístroj a recykloval jsem rozpouštědla. Je to tak mnohem méně nebezpečné a navíc je to rozhodně „ekologičtější“, protože se rozpouštědlo jen tak nevypařuje, ale recykluje se a znovu používá.

Jaká další rozpouštědla lze použít?

Zkoušel jsem nejrůznější rozpouštědla. K extrakci výtažku lze použít benzín, alkohol a řadu dalších rozpouštědel. Podle mých zkušeností je nejlepší éter a hned po něm benzín.

Kvalitní výtažek lze připravit i pomocí alkoholu. Ten ale není tak účinný jako éter nebo nafta. Výtažky připravené pomocí alkoholu jsou obvykle tmavší, protože alkohol z rostlinného materiálu vyextrahuje více chlorofylu než éter nebo benzín. Výtažky vyrobené pomocí éteru nebo benzínu mívají zlatavější barvu.

Výtažek lze také připravit pomocí extrakce za použití studené vody. Se studenou extrakcí mám velmi málo zkušeností, ale slyšel jsem o lidech, kteří tak připravili velmi kvalitní výtažek. Studená voda samozřejmě nemůže vybuchnout a začít hořet, takže by se tyto metody extrakce měly také prostudovat.

Je možno ještě nějak zvýšit účinnost výtažku?

Účinnost výtažku lze zesílit několika způsoby, zase je k tomu ale zapotřebí speciální vybavení a znalosti, které průměrný občan nemá. Výtažek lze také acetylovat s použitím jedovatých chemikálií a zvýšit tak jeho účinnost. Tato metoda je ale opět velmi nebezpečná a většina lidí na ni nemá potřebné vybavení ani znalosti.

Myslíte, že by konopné tinktury mohly být tak účinné jako konopný výtažek?

Konopná tinktura nemůže být tak silná jako výtažek už jen kvůli objemu samotného výtažku. Léčí výtažek, takže smíchat ho s alkoholem nebo dalšími nosiči by značně snížilo jeho potenci pro vnitřní užívání. Pro místní povrchovou aplikaci lze tinkturu použít, aby výtažek působil na větší ploše, u vážných kožních problémů a infekcí bych ale spíš dával přednost léčbě čistým výtažkem.

V indických a arabských kulturách lidé tradičně užívají hašiš vnitřně. Má to stejné účinky jako užívání vašeho konopného výtažku?

Konzumace hašiše na zdravotní problémy podle mě nemůže být ani zdaleka tak účinná jako výtažek. Hašiš na rozdíl od výtažku často obsahuje řadu z lékařského hlediska nežádoucích příměsí a nečistot. Při výrobě výtažku teplo vyvolá dekarboxylaci výtažku. Znamená to, že se molekuly ve výtažku pootočí a zvýší tak svou léčivou aktivitu. Při výrobě hašiše k tomuto procesu nedochází, dekarboxyluje se až po spálení při kouření. Požití hašiše na zdravotní problém by bylo mnohem méně účinné než požití vysoce kvalitních výtažků.

HAŠIŠ

Jaký je hlavní rozdíl mezi výtažkem a hašišem?

Konopný výtažek je jednoduše řečeno esenciální olej z rostliny konopí a skládá se z pryskyřic vytvářených rostlinou. Hašiš se také vyrábí z pryskyřice rostliny konopí. Konopná pryskyřice se stlačuje do kusů hašiše různými způsoby. Hašiš ale obvykle obsahuje i rostlinný materiál a další nečistoty.

Myslíte, že by užívání konopného výtažku dokázalo snížit počet výskytů rakoviny?

O tom podle mě není pochyb. Pokud by k tomuto léku veřejnost měla volný a otevřený přístup, výskyt rakoviny by prudce poklesl.

Je u konopného výtažku nějaké datum spotřeby? Jak dlouho jej lze skladovat? Snižuje se časem nějak jeho kvalita, nebo je nejlepší čerstvý?

Podle mých zkušeností u konopné medicíny žádné „datum spotřeby“ neexistuje. Potenci konopného výtažku ale mohou ovlivnit tři věci: vzduch, světlo a teplo. Říkám lidem, aby si lék skladovali v temném, chladném místě, ale není nutno, aby ho měli v ledničce. Zajistí si tak ochranu před světlem a teplem. O vzduch se není nutno příliš starat, protože výtažek je jako husté mazivo, takže se do něj vzduch nedostane.

Pokud by někdo chtěl skladovat výtažek dlouhodobě, doporučoval bych nerezovou nádobku nebo lahvičku z tmavého skla s těsným víčkem. Při řádném skladování se zachovají léčivé vlastnosti výtažku dlouhodobě

Sativa versus indica
Velikost písma
Jaký je hlavní rozdíl v léčbě konopím setým a konopím indickým? Znamená to, že doporučujete konopí indické, že rakovinu nelze léčit výtažkem z konopí setého? Nebude to fungovat? Jsou místa, kde se konopí indické (cannabis indica) špatně shání. Na které nemoci se lépe hodí konopí seté (cannabis sativa)?

Pro léčbu rakoviny bych rozhodně spíše doporučil výtažek z konopí indického. Výtažek z dobré sativy by podle všeho rakovinu dokázal vyléčit také. Potíž je ale s tím, že sativa příliš energizuje a to příliš nepřispívá k léčení. Rozhodně bych ho použil třeba na rakovinu kůže, ale vnitřní konzumace výtažku ze sativy může značně ovlivnit spánkové vzorce uživatele.

Užívání výtažku z dobré sativy během dne může účinně snížit bolesti provázející některé zdravotní problémy. Jsou také velmi účinné při léčbě lidí s depresemi. Jak ale říkám každému, nechci vidět pacienta s rakovinou natírat stodolu, takže výtažek ze sativy pro ně raději nepoužívám.

Dobrá indica a některé lepší křížence sativy a indicy obvykle navozuje velmi uvolněný a klidný stav a více se pak odpočívá a spí. Zjistil jsem také, že výtažky z odrůd s převahou indicy účinně působí proti depresi a dalším zdravotním problémům. Podle mě jsou z lékařského hlediska výtažky z dobrých odrůd konopí indického mnohem lepší než většina výtažků z konopí setého.

Které odrůdy konopí jsou nejléčivější? Můžete popsat, jaké jsou mezi nimi rozdíly?

V dnešní době doslova existují tisíce různých odrůd a pravda je taková, že nebudeme vědět, jaké mají vlastnosti, dokud nám nevyrostou. V podstatě jsme vystaveni na milost či nemilost výrobcům a prodejcům semen. Koupil jsem si od různých prodejců dvě stejné odrůdy a ve finále mi vyrostly dvě zcela odlišné rostliny. Nejlepší je asi koupit si danou odrůdu od firmy, která ji původně uvedla na trh. Je to asi nejlepší záruka, že vám vyroste velmi kvalitní odrůda

Lampy versus slunce
Velikost písma
Zkoušel jste vyrábět výtažek z rostlin pěstovaných pod umělým osvětlením? Zaznamenal jste nějaké rozdíly v účincích konopného výtažku z indoor rostlin?

Vyráběl jsem s dobrými výsledky výtažky z konopí pěstovaného uvnitř i venku. Raději ale pracuji s konopím, které vyrostlo venku. Vysoce kvalitní venku pěstované konopí totiž obvykle obsahuje více pryskyřice. Přisuzuji to působení slunce – tomuto zdroji světla podle mě totiž umělé osvětlení nemůže konkurovat. Ještě jsem nikdy neviděl umělé osvětlení, do kterého bych se nedokázal podívat. Ale zkuste se podívat do slunka.

_________________
Mad Head

Semínka od Hlavy

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Jak jsem objevil všelék
PříspěvekNapsal: stř 29. led 2014 9:29:57 
Offline
Mad Head
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. led 2014 2:32:33
Příspěvky: 436
Uvnitř vypěstované konopí může samozřejmě být velmi silné a lze z něj vyrobit kvalitní lék.
S pěstováním pod umělým osvětlením je ale spojena řada problémů a nevýhod. Uvnitř pěstované rostliny jsou obvykle menší než rostliny pěstované venku. Při pěstování uvnitř navíc nastávají problémy s pachy, pohybem vzduchu a teplem. Systémy pro pěstování uvnitř vytvářejí hodně nadbytečného tepla. Navíc se v nich kontroluje růst rostlin a výskyt škůdců pomocí chemikálií.

Nemůžu ale říct, že bych s výrobou léku z rostlin pěstovaných pod lampou zažil nějaké problémy. Lidem, kteří nežijí na venkově, doporučuji, aby si postavili malý systém pro pěstování pod umělým osvětlením, ve kterém si vypěstují dostatek léku pro celou rodinu. Konopí by se podle mě správně mělo pěstovat jen pod širým nebem. K tomu je potřeba pouze dobré místo s dobrým odvodem vody a správným pH. Dostane-li rostlina hodně slunce, vody a koňského hnoje, vyroste naprosto fantasticky.

Kromě síly účinku jsem mezi výtažkem z indoor a outdoor rostlin nezaznamenal žádné rozdíly.
Nejsilnější výtažky jsem vyrobil z rostlin pěstovaných venku. Výtažky z rostlin pěstovaných pod umělým osvětlením bývají slabší, jako lék ale jsou ale stále velmi účinné.

S jakým osvětlením dosahujete nejlepší výsledky?

Nejlepší výsledky uvnitř jsem dosáhl pomocí kombinace vysokotlakých sodíkových výbojek. Největší palice, jaké jsem kdy viděl, mi vyrostly pod tisíciwattovými sodíkovými výbojkami. Hlavním problémem takového osvětlení je ale vysoká spotřeba energie a teplo, které se vytváří. Tak jsem se začal zajímat o další možnosti osvětlení, abych snížil teplo a náklady na elektřinu.

Ve fázi růstu lze velmi efektivně použít standardní zářivky s chladným bílým světlem (o délce 76 nebo 150 cm), na fázi květu bych ale doporučil větší intenzitu světla. Dobrých výsledků jsem také dosáhl pomocí kompaktních fluorescenčních žárovek.

Slunce má v poledne teplotu chromatičnosti světla přibližně 5400 stupňů Kelvina. Vhodnou kombinací kompaktních fluorescenčních žárovek lze velmi blízko imitovat světlo vydávané sluncem. Dělal jsem to tak, že jsem dal velmi blízko k sobě kompaktní žárovky s teplotou světla 4100 stupňů Kelvina a 6500 stupňů Kelvina. Produkovalo to slušné výsledky ve fázi růstu i květu. Stačilo jen přepnout časovač z osmnáctihodinového cyklu na dvanáctihodinový.

Kompaktní fluorescenční žárovky na rozdíl od vysokotlakých sodíkových výbojek nevytváří příliš tepla a nespotřebovávají tolik elektrické energie. Líbí se mi na nich i to, že dokáží rovnoměrněji rozprostřít světlo po pěstírně. Řada firem dnes nabízí fluorescentní zářivky s velmi vysokou intenzitou světla. Na pěstování jsem tento typ osvětlení ještě nepoužil, ale myslím, že bude velmi dobré, protože i s kompaktními úspornými fluorescenčními zářivkami jsem měl dobré výsledky.

Ještě jsem nezkoušel pěstovat pod LED lampami, ale hodně si od této technologie slibuji. Uvádějí, že vydávají vysokou intenzitu světla, ale spotřebovávají málo energie a vytváří velmi málo tepla. Každému pěstiteli je asi jasné, jaké výhody má používání LED lamp. Momentálně jsou ale ještě drahé, ale jistě se časem rozšíří a slevní. Očekávám, že v budoucnosti budou LED lampy v pěstování uvnitř hrát důležitou roli.

Co je potřeba pohlídat při výběru rostlin pro výrobu výtažku?

Lidé s nulovými zkušenostmi s konopím si musí dát pozor, protože mnoho pěstitelů nováčkům prodá nízkokvalitní šmejd. Kdo nikdy nekouřil konopí, ať si sebou vezme někoho zkušeného a nechá si při koupi poradit. Sílu konopí nelze vždy poznat jen podle toho, jak vypadá a jak voní. Viděl jsem už nádherně vonící palice obalené pryskyřicí, které ale neměly dostatečnou sílu na to, aby z nich bylo možno vyrobit kvalitní lék. Výtažek většinou nevyrábím z konopí setého (cannabis sativa), protože mnoho odrůd sativy má příliš energizující účinky.

Když někdo přinese půl kila konopí na výrobu výtažku, testuji ho vždy nejdřív na sobě. Nastříhám si palici a ubalím si z ní joint. Je-li to konopí dobré, většinou cítím jeho účinky už po půlce jointu. Jde mi o takový ten těžký „stoned“ pocit, po kterém si chcete lehnout. Většinou ho mívám po dobré indice nebo kříženci indicy a sativy. Podle mých zkušeností jsou všechny odrůdy konopí, po nichž se objevují tento těžký, ospalý pocit, velmi léčivé.

Z jak silných rostlin vyrábíte výtažek?

Vždy z toho nejsilnějšího konopí, co je k dispozici. Spousta místních kuřáků si na mě stěžuje, protože na výrobu léku vždycky skoupím všechno dobré konopí. Moc mě to netrápí, protože záchrana života je pro mě důležitější než jejich rekreační potřeby. Vždy hledám odrůdy s vysokým obsahem pryskyřice a těmi správnými léčivými vlastnostmi. Na výrobu léku většinou kupuji konopí s přibližně 20 procent THC. Z půl kila takové odrůdy obvykle lze vyrobit dostatek výtažku na celou léčbu (přibližně 60 gramů). Záleží na tom, ze které odrůdy se vyrábí.

Množství THC v rostlině se také odvíjí od toho, kterou metodou byla pěstována. Již jsem pracoval s odrůdami, ze kterých šlo vyrobit až 90 gramů výtažku z půl kila. Tak kvalitní konopí ale obvykle není k mání, takže buďte spokojení, pokud se vám z půl kila sušeného konopí podaří vyrobit 60 gramů. Vždy se ale snažte najít to nejsilnější konopí – může na tom záviset něčí život

Zprávy:Marihuanový boom černého trhu » Průmyslové pěstování konopí u nás loni vzrostlo o 100 procent, stále častěji se do něj zapojují vi...
Léčba nebo vražda?
Velikost písma
Alan Levin, M.D. kdysi napsal: „Většina pacientů s rakovinou v této zemi umírá na chemoterapii. Chemoterapie neeliminuje rakovinu prsu, střev ani plic. Tato skutečnost je již známa přes deset let. Lékaři ale na tyto nádory dále užívají chemoterapii. Ženy s rakovinou prsu s větší pravděpodobností umřou dříve po chemoterapii než bez ní.“ Není to poněkud frustrující, že se tato metoda stále používá jako primární léčba pro všechny typy rakoviny?

Po všech studiích, které ukázaly, co je opravdu chemoterapie, se mi těžko chápe, proč by měl kdokoli předepisovat nebo užít jed a očekávat, že to pomůže s nějakým zdravotním problémem. Lékaři, kteří předepisují chemoterapii, vědí naprosto přesně, co dávají svým pacientům. To, co tihle lékaři dělají, je opravdu neuvěřitelné. Ještě neuvěřitelnější je ale to, že lidé tak ochotně podstupují, co jim řekne jejich lékař.

Chemoterapie je jed a způsobí závažná poškození životně důležitých orgánů a imunitního systému. Každý, kdo chemoterapii považuje za životaschopnou metodu léčby, je o ní buď špatně informován, nebo žije v nevědomosti o jejích skutečných účincích na tělo. Pro většinu lidí je chemoterapie jen způsob, jak rychleji umřít. Stejná zjištění najdete i v lékařských žurnálech. Kdy se lidé probudí a pochopí, co s nimi naše zdravotnické systémy dělají? Od kdy je pro vás dobrá nějaká látka, na jejímž balení je obrázek lebky a zkřížených hnátů?

Lékaři v Hippokratově přísaze přísahají: „Nepodám nikomu smrtící prostředek, ani kdyby mne o to kdokoli požádal.“ Myslíte, že tento slib dodržují?

Skutečných lékařů, tzn. lidí, kteří dělají medicínu, aby pomáhali bližním, je velmi málo. Znění Hippokratovy přísahy shrnuje, o čem by medicína opravdu měla být. Je ale nad slunce jasné, že pro většinu dnešních doktorů tato přísaha nic moc neznamená. Předepisují toxické chemikálie, chemoterapii a ozařování a ještě tomu, co dělají, mají odvahu říkat medicína. Nemám pro ně žádnou omluvu. Vědí, jak jejich léčby působí a přesto je do nás dále cpou. Nás zdravotnický systém je v dnešní době z větší části fraška a lékař, který nepodporuje využití konopné medicíny není žádný lékař.

Není to podle vás trochu absurdní, že mnozí lékaři by sami chemoterapii nikdy nepodstoupili a přesto ji dávají pacientům?

Na tom, že mnozí lékaři dávají pacientům chemoterapii a sami by ji nepodstoupili, je dobře vidět, jak málo jim záleží na svých pacientech. Veřejnost lékařům důvěřuje a očekává, že od nich dostanou rozumné rady ohledně zdravotních problémů. Pro spoustu lékařů jsou ale důležitější jejich pozice a výplatní pásky než životní pohoda jejich pacientů – jinak by chemoterapii nepředepisovali.

Je nám jasné, že lékaři musí pracovat podle platných předpisů. Není to ale tak trochu hra se životem pacientů?

Všechny předpisy, podle kterých by lékaři měli pracovat, by měly vycházet z Hippokratovy přísahy a ne ze ziskových marží velkých farmaceutických firem. Skutečnému lékaři musí jít především o životní pohodu svých pacientů. Pokud odmítají postupovat podle Hippokratovy přísahy, kterou sami odpřísáhli, jednoduše si kvůli zisku hrají s životy svých pacientů.

Jaké jsou hlavní výhody této léčby v srovnání s chemoterapií a dalšími chemickými léky?

Konopný výtažek má ve srovnání s tzv. konvenčními metodami léčby dvě hlavní výhody. První je, že neškodí, a druhá že funguje. Chemoterapie, ozařování a další chemické léky v těle působí značné škody a v příliš mnoha případech snižují šanci na přežití. Pacientům, kteří tyto léčby přežijí, většinou stejně vyvolají cukrovku a další zdravotní problémy.

Konopnou medicínu s tím, co nám poskytuje náš zdravotnický systém, nemůžu moc porovnat.
To, co nám dávají, totiž nepovažuji za medicínu.

Může konopný výtažek nahradit radioterapii (ozařování)?

Ozařování podle mě není o nic lepší než chemoterapie – obě tyto formy léčby způsobují rakovinu. Konopná medicína by v boji proti rakovině měla stát na prvním místě. Momentálně tam jsou léčby, které mohou zhoršit náš stav nebo nás mohou zabít.

Co byste řekl lékaři, který není ochoten předepsat konopí, protože se „stále ještě zkoumá“?

Každý lékař, který není ochoten předepsat konopí nebo říká, že se to stále ještě zkoumá, je jen šarlatán, který dělá medicínu kvůli sobě a ne kvůli ostatním.

Konopný výtažek je podle nás velký skok kupředu. Tradičním medicínským přístupem se obvykle jen vyvolá nevolnost, která se pak léčí dalšími léky (na to se mnohým osvědčuje kouřit konopí)...

Konopný výtažek je v léčbě rakoviny obrovský skok kupředu, protože jej lze neškodně použít k tomu, aby se zabránilo nemoci v návratu. Omezenou léčivou hodnotu má i kouření konopí – např. proti nevolnosti. Není to ale šílenost dívat se, jak lidé s rakovinou kouří konopí proti nevolnosti, když by je stejná látka, pokud by byla správně zpracována a užívána, mohla vyléčit?

Medicínská kouzla této rostliny jsme měli vždy přímo před sebou a je velká ostuda, že nám trvalo tak dlouho, než jsme přišli na to, jak ji užívat.

Mohl by konopný výtažek zvýšit průměrnou délku života?

Jsem pevně přesvědčen, že pokud by každý z nás po celý život užíval denně malé dávky konopného výtažku, žili bychom déle a byli bychom mnohem zdravější. Delší průměrná délka života by lidstvu velmi prospěla, protože bychom toho stihli dokázat mnohem více. V dnešním světě se příliš často stává, že se člověk něco naučí dělat dobře a pak přijdou zdravotní problémy, kvůli kterým musí přerušit svou pracovní kariéru.

Všichni jsme dostali do vínku život a tuto fantastickou rostlinu, která jej má chránit. Ignorování jejího potenciálu nelze nazvat jinak než šílenost a hloupost.

Už jste musel tolikrát slyšet, že „to nemůže fungovat, nic nepomůže, doktor říkal, že to tak budu mít po zbytek života…“

Se zdravotními problémy, se kterými lékaři nedokázali pomoci, za mnou přichází spousta lidí. Velmi často ani neznají svou diagnózu. Hodně z nich nevěřilo, že by jim konopí mohlo pomoci, dokud je nevyzkoušeli a nezačali se s ním léčit. Viděl jsem už tisíce lidí zcela ohromených z toho, jak jim této lék pomohl se zdravotními problémy.

Pokud vás výtažek nedokáže vyléčit, velmi pravděpodobně zjistíte, že je to zdaleka nejlepší prostředek, jak mít problém pod kontrolou. Viděli jsme už spoustu zdravotních problémů, které se lékařům nepodařilo vyřešit a které se vyléčily až pomocí konopného výtažku.

Pověděl byste nám prosím o producentovi vašeho filmu Christianovi a jeho skolióze?

Producent filmu Útěk před lékem Christian Laurette skoliózou trpí už léta. Asi před deseti lety mu zdravotnický systém nabídl operaci, ale dali mu pouze padesátiprocentní šanci, že po ní bude chodit.
S takovou vyhlídkou se raději rozhodl, že bude žít s bolestmi. Téměř denně kolaboval v agónii kvůli mučivým bolestem provázejícím skoliózu a byl víceméně přesvědčen, že mu nic nepomůže. Dal jsem mu trochu konopného výtažku a po pár dnech mi řekl, že už ho záda nebolí. Vysvětlil jsem mu, že žil ve stavu, který mu neumožňoval cvičit jako ostatním, takže měl velmi slabé zádové svalstvo. Jak jsem očekával, po několika stříkačkách s výtažkem funguje zcela normálně bez bolestí, zádové svalstvo se mu posílilo a může žít dál i bez výtažku

Jak to bylo s policií
Velikost písma
Rozdal jste desítky a možná stovky kilogramů konopí. Policie vám u domu našla 1600 rostlin… Jak jste se cítil, když přišli?

V roce 2005 jsem měl u domu 1620 rostlin a v roce 2006 dalších 1100 klonů. To všechno mi zabavila policie. To, co Královská kanadská jízdní policie v mém případě udělala, považuji za krádež, protože věděli, že to konopí pěstuji, abych z něj vyrobil lék. 6. května 2005 jsem policii předal videonahrávku s lidmi, kteří používali výtažek na zdravotní problémy. Požádal jsem v ní také policii, aby mi vrátila všechno konopí, které mi bylo zabaveno, abych pro lidi mohl vyrobit další lék. Oznámil jsem jim tam také, že si na dvoře pěstuji konopí. O tři měsíce později, 3. srpna 2005, mi vstoupili na pozemek policisté z té samé pobočky a předstírali, že o tom videu nic neví.

Královská kanadská jízdní policie je podle mě totální podvod. Měli by pracovat pro dobro veřejnosti a ne pro ziskové marže velkých farmaceutických firem. Musím říct, že mě policejní nájezdy na můj pozemek totálně znechutily. Připadá mi, že si člověk musí dát pozor na všechny organizace, jejichž názvy začínají slovy „Královská kanadská“, protože jsou většinou řízeny vládou a nepracují pro lidi. Královská kanadská jízdní policie je jinými slovy parta vládních ostrých hochů se zbraněmi, kteří vládě pomáhají bránit lidem v přístupu ke konopné medicíně. Tito blázni si ale asi neuvědomují, že i oni samotní nebo jejich blízcí můžou dostat rakovinu.

Vrátili vám tedy to konopí?

Královská kanadská jízdní policie u mě udělala šťáru třikrát a nikdy mi nevrátili nic, co mi zkonfiskovali. A to i přesto, že jsem nebyl obviněn. Nezní vám to jako by kanadská policie byla spíše zločinecká organizace než policejní síla?

Po soudním řízení jste jistě měl velmi nepříjemné pocity. Pomáhal jste lidem zdarma, spousta z nich vstala ze smrtelné postele a vy jste za ně musel stát před soudem…

Na začátku roku 2008, kdy konečně skončily tahanice s právním systémem, jsem byl tak znechucený, že jsem chtěl zmizet z Kanady. Od právníků samozřejmě nemůžete očekávat soucítění a upřímnost. Půlka kanadských právníků si z velké části vydělává na živobytí stíháním nebo obhajováním lidí kvůli konopí. Jakmile se právníci seřadí u koryta s penězi, právo a lidská práva neznamenají nic.

Všichni, kteří byli přítomni při soudním projednávání, věděli, že mluvím pravdu, ale kouzla tohoto léku byla ignorována v zájmu korupce a chamtivosti. Kanadský právní systém je vinen tím, že pomáhá vládě páchat tento zločin na kanadských občanech.

Všem, kteří v Kanadě hledají spravedlnost, bych poradil, aby ji nehledali v právním systému, ani v soudních síních. Co je Kanada za zemi, když člověka jako jsem já tahají po soudech kvůli tomu, že pomáhal ostatním?

Mnou vyrobený konopný výtažek zmírnil mnoha lidem utrpení a zachránil spoustu životů. Navíc jsem ho rozdával zdarma. Je-li takové chování v Kanadě zločinem, je asi čas provést pár změn. Konopná medicína časem zničí veškerou korupci, která stojí proti jeho užívání, a pak uvidíme, kdo jsou ti skuteční zločinci.

Na konci mého soudního přelíčení jsem stejně jako všichni, kteří byli na mé straně, byl pevně přesvědčen, že jsme vyhráli na plné čáře. Žalobce si toho asi byl vědom také, a uchýlil se k ovlivňování poroty, aby zajistil, že budu odsouzen. Soudci bylo sděleno, že existuje svědek, který viděl, jak státní návladní odchází z místnosti pro porotu asi tři minuty před tím, než se porota vyjádřila. Ovlivňování poroty je v Kanadě závažný trestný čin. Ovšem jen pokud nejste státní návladní. V takovém případě se to jednoduše zamete pod koberec. A tomuto se v Kanadě říká spravedlnost.

K čemu vás odsoudili a jaké důsledky to pro vás má? Jak se cítíte jako člověk, který se stal „zločincem“, protože lidi byli nemocní a systém jim neměl co nabídnout?

Hrozilo mi dvanáct let ve vězení. Soud ale před vynesením rozsudku asi zažil nějaké krátké osvícení mysli. Soudce uvedl, že za 34 let, co pracuje v právním systému, se s takovým případem ještě nikdy nesetkal – neshledal totiž naprosto žádný zločinný úmysl. Uvedl také, že všechno, co říkám, je vědecky podloženo a že má tvrzení potvrdilo hodně lidí, kteří užívali konopný výtažek na různé zdravotní problémy. Dostal jsem pokutu dva tisíce dolarů a zákaz používat zbraně. Tu pokutu jsem asi dostal, protože jsem soudu během přelíčení několikrát vynadal. Ohledně toho zákazu používat zbraně musím poznamenat, že u mě během policejních razií nenašli žádné zbraně. Těmi kolem sebe mávali jenom policisté. Možná by ten zákaz měli dostat oni. Popotahovali mě nekonečné tři roky a tohle byl jejich výsledek – nedali mi ani podmínku, probaci, nic.

Po svých zkušenostech s největším soudním případem řešeným samozvaným soudem v kanadské historii můžu říct jen to, že žijeme v nádherné zemi, která je ale prorostlá korupcí až na dřeň. Můj otec bojoval v Normandii a byl při boji za tuto zemi těžce zraněn. Z Kanady je ale teď přesně to, proti čemu táta bojoval v druhé světové válce. Už nejsem hrdý na to, že jsem Kanaďan. I to slovo Kanada pro mě už prakticky nic neznamená. Kanada spolu s USA a dalšími státy napadají jiné národy jednoduše kvůli moci a chamtivosti. Možná to nebude vypadat moc důležitě, ale rád bych se jménem kanadských občanů těmto zemím omluvil. Kanaďané jsou většinou dobří lidé, bohužel nám ale vládnou lotři a ničemové. Změna se již blíží a doufám, že se jednou dočkám toho, že skončí všechny války a nesmyslné zabíjení.

Nemyslíte, že si lidé z represivních složek prostě a jednoduše neuvědomují, že tento lék můžou dříve či později potřebovat i oni?

Spousta lidí z oblasti prosazování práva rozhodně ví, že konopná medicína funguje. Nedávno za mnou poslali pacienta s terminální rakovinou dva pracovníci úřadu pro boj s narkotiky. Policisté na tom, pokud jde o nemoci, nejsou nijak jinak než my a mají z rakoviny obrovský strach. Policistům se těžko vyrovnává s tím, že strategie naší vlády ohledně konopné medicíny zabíjí i je. Většinou si křivdy, které páchají v souvislosti s konopnou medicínou, omlouvají tím, že prostě a jednoduše jen dělají svou práci. To samé jsme ale slyšeli od lidí, kteří pracovali v Hitlerových táborech smrti.

Je na čase, aby se policie probrala a uvědomila si, co vlastně dělá. Myslí si snad policisté, že je něco špatného na tom, když si lidé vypěstují nejléčivější rostlinu na světě, aby se jí léčili? Doufám, že ne.

Možná by ale raději mohli začít mířit zbraněmi na opravdové kriminálníky. V životě existuje jen to správné a to špatné. Upírat veřejnosti možnost užívat konopnou medicínu je zločin a policie musí přestat prosazovat zákony, které byly zavedeny, aby bránily užívání konopí pro lékařské účely.

Chápeme to tedy správně, že jste výtažek nepřestal vyrábět? Myslíte, že s tím někdy přestanete?

Podle kanadského práva nikdo nesmí vyrábět konopný výtažek pro lékařské využití. Léta jsem od lékařů dostával léky, které mi dělaly víc škod než dobra. Kromě konopného výtažku mi žádný jiný lék nepomohl. O předpis na konopí jsem žádal desítky lékařů, ale nedali mi ho. Z mého pohledu nemám na výběr, než si svůj lék vyrábět sám a mám plánu v tom pokračovat, dokud neumřu.

Systém by mohl přijít, zavřít mě do vězení a upřít mi možnost užívat můj lék. Jestli to ale udělají, mohou mě tím zabít. Systém by měl na čem stát, jen pokud by opravdu měl nějaký lék, který by mi skutečně dokázal pomoci. Ten ale nemá, takže pokud skončím ve vězení bez svého léku a umřu na to, tak veřejnost bude vědět, co způsobilo můj skon.

Jak se cítíte, když někoho musíte odmítnout, protože jednoduše nemáte dostatek konopí na výrobu léku?

Lidé, kteří si nemohou dovolit zaplatit částky, které si za konopí účtují dealeři drog, za mnou chodí neustále. Každému se snažím pomoci jak to nejlépe jde, má kapsa ale bohužel není bezedná. Bývám z toho hodně frustrovaný, protože kdyby se konopí pěstovalo volně, nestálo by kilo konopí víc než kilo kukuřice.

Je prostě hanebné, že lidé umírají jen kvůli tomu, že nemají na výchozí surovinu na výrobu léku. Než se tato situace napraví a budeme moci svobodně vyrábět konopný lék, každého vyzývám, aby si pěstoval vlastní konopí. Současné vládní politiky omezující lékařské využití konopí se brzy vytratí. Do té doby si ale pěstujte sami.

Kdo by dal na nějaké vládní strategie, když trpí nebo umírá někdo, koho máte rádi? Bez jakéhokoli ohledu na zkorumpované vládní politiky nebo zákony na tento lék jako člověk máte právo.

Tohle bude systém asi těžko trávit. Je ale nutno provést změny a lékařské využití konopí se zdá býti nezbytností…

O tom, že se bude v medicíně konopí znovu používat, jak to ostatně bylo tisíce let, není žádných pochyb. Ať to systém chce nebo nechce slyšet, jejich alopatický přístup k medicíně nefunguje. Empirická medicína (využívající lék z rostlin) je naší jedinou životaschopnou alternativou.

Na celém světě panuje epidemie rakoviny. Za celou historii jsme tento lék ještě nikdy tolik nepotřebovali. Konopí je největším zabijákem rakoviny na této planetě, takže kdy jindy by byla lepší doba na znovuzavedení lékařského využití konopí?

Informace o tom, co tento lék dokáže, se šíří velmi rychle. Až o tom, že si rakovinu můžete vyléčit konopím, bude vědět každý druhý, tak to korupce našeho systému, která stojí proti užívání konopí, stejně neustojí.

Na co by se měl zaměřit výzkum?

V nejbližší budoucnosti bude nejdůležitější pěstovat konopí. Budeme uzdravovat lidi a přitom můžeme podle potřeby dělat výzkumy. Na některé zdravotní problémy se lépe hodí jedna odrůda, na jiné zase jiná. Časem můžeme určit, která odrůda se nejlépe hodí na který problém.

Doufám, že se dožiji dne, kdy bude mít každý člověk na světě přístup ke konopné medicíně na bázi charity. Nikdo by neměl trpět jen kvůli tomu, že nemá na lék, který by jej mohl uzdravit.

Rád bych zatleskal vašemu skvělému konopnému žurnálu za to, že svým čtenářům přináší pravdu. Podobné publikace dělají službu lidstvu. Rád bych požádal všechny, kdo čtou tento článek, aby se zvedli ze židlí a udělali kolem toho pěkný rámus – jde o život váš i vašich blízkých. Všem, kdo by se rádi dověděli více o konopí, velmi doporučuji knihu Jacka Herera Císař nemá šaty nebo jeho vide s názvem Konopný císař (The Emperor of Hemp).

S přátelským pozdravem,

Rick Simpson

Písemné otázky kladli Jindřich Bayer a Milan Romsy.

Přeložil Mgr. Jindřich Bayer

A ješte neco na zavěr

Případ Dr. Ignáce Semmelweise aneb Umyjte si ruce, prosím… Velikost písma Rick Simpson překlad Mgr. Jindřich Bayer, www.konopnamast.cz To, že je konopí nejléčivější rostlina na světě, se ví po celou lidskou historii. Ani tento poznatek ale nezabránil tomu, aby se již léta nepoužívalo jako politický a náboženský fotbalový míč. Současné restrikce proti konopí nejsou zavedeny a prosazovány, protože by konopí bylo špatné nebo škodlivé, ale proto, aby bohatí měli ještě víc, zatímco my naprosto zbytečně trpíme a umíráme. Zamyslete se nad tím – jak by asi zareagoval farmaceutický průmysl na to, že bychom si mohli vypěstovat na zahrádce konopí a léčit se jím? Mnohé z dodnes existujících velkých farmaceutických firem v devatenáctém století a na začátku století dvacátého prodávaly léky s obsahem konopí. Už tehdy věděli to, na co jsem já přišel teprve nedávno. Správně vyrobený konopný výtažek je všelék, farmaceutický průmysl si jej ale nemůže nechat patentovat. Před dvěma lety jsem se ohledně této situace obrátil na kanadské liberály, konzervativce a Novou demokratickou stranu. Poskytl jsem jim důkazy na podporu mých tvrzení. Nikdo z nich nezvedl ani prst, většinou jsem byl rád, když mi vůbec odpověděli. S podobně malým zájmem jsem se setkal u Královské kanadské jízdní policie a televizních pořadů zaměřených na otázky veřejného zájmu. Proč se všichni tito lidé snaží vyhýbat tak jednoduché pravdě? Mýlím-li se v něčem, co uvádím, budu opravdu rád, když mi to systém prokáže. Velmi rád bych provedl veřejnou prezentaci toho, co tento výtažek dokáže. Aspoň by tuto otázku veřejnost měla jednou provždy zodpovězenou. Je až neuvěřitelné, že máme zákon, který nám neumožňuje léčit si nemoci přírodními bylinnými léky. Většina důkazů ohledně účinnosti léků vychází z informací od pacientů a lékařů. Je důležité si uvědomit, že tyto informace následně mohou vést k restrikcím užívání léků a jejich stahování z trhu. Bylo tomu tak například, když lékaři začali hlásit výskyt vrozených vad v souvislosti s užíváním thalidomidu a když se začalo mluvit o srdečních potížích v souvislosti s užíváním léků na hubnutí s názvem Fen-Phen. Podle pozdějších zpráv se thalidomid přestal používat proti ranní nevolnosti a nyní se jím léčí lepra. Nepřímé důkazy (pozorování a informace od pacientů nebo lékařů) lékaři obvykle indikují, že by se měla vyzkoušet jiná léčba nebo lék, nebo že by se současná léčba měla změnit nebo ukončit. Kromě důkazů je k dispozici velká řada výzkumů – jejich seznam najdete např. na www.konopijelek.cz nebo www.phoenixtears.ca. [Penicilín byl např. schválen k užívání na základě zkušeností a dat od pouze šesti pacientů. O účinnosti konopí je k dispozici mnohem více informací.] Naše výsledky s konopným výtažkem dokáže kdekoli na světě snadno replikovat téměř každý s lékařským nebo jiným vzděláním. Může např. vyléčit maligní melanomy a, co je vůbec nejdůležitější, zachraňovat životy. Mastmi nebo balzámy s konopným výtažkem lze potlačit nebo vyléčit různé kožní potíže. Při perorální konzumaci (ústy) výtažek dokáže najít a zničit rakovinné buňky v těle. Jako u všech ostatních léků se při vyšších dávkách objevují vedlejší účinky. U konopí se jedná především o pocity ospalosti. Na rozdíl od opiátů a jejich derivátů ale konopný výtažek není návykový. Všem, kterým připadá neuvěřitelné, že zdravotnický systém takové výzkumy ignoruje nebo jimi dokonce pohrdá, bychom rádi připomněli, že příklady oslovské tuposti, nekompetence, intelektuální prostřednosti, hamižnosti, arogance a stupidity nejsou v historii zdravotnického systému nijak neobvyklé. Viz např. případ Dr. Ignáce Semmelweise: Váženému maďarskému lékaři Dr. Semmelweisovi začala dělat starosti vysoká úmrtnost žen při porodu v nemocnici. V jedné nemocnici proto prosadil, že si lékaři před porodem budou umývat a dezinfikovat ruce. Míra úmrtnosti okamžitě poklesla z TŘICETI procent téměř na nulu. S podobnými výsledky to hned vyzkoušeli v sedmi dalších nemocnicích. Evropský zdravotnický systém se Dr. Semmelweisovi za tyto úspěchy odměnil tak, že mu zablokovali všechny žádosti o prostředky na další výzkum, začali hanobit jeho pověst a vyřazovat ho ze společnosti, což nakonec způsobilo, že přišel o své prestižní pozici v porodnicích. Nově vytvořená Americká lékařská společnost to v té době ještě „vylepšila“ a hrozila odebráním licence každému lékaři přistiženému při mytí rukou. Dr. Semmelweis byl z toho, že ženy dále umíraly, v tak špatném psychickém stavu, že se duševně zhroutil a posléze zemřel v roce 1865 ve věku 47 let. Nečekejte, že se lékaři začnou vzpírat systému, který je zaměstnává. Je to pro ně stále velké riziko… (!) To, co vám poradí, je řízeno velkým zdravotnickým průmyslem, který vydělává na drahých léčbách a lécích proti rakovině. Toto odvětví se na přírodní doplňky nebo jiné formy léčby rakoviny, které nelze patentovat a mít z nich velké zisky, nedívá nijak příznivě. Za pár let se na současné konvenční metody léčby rakoviny budeme dívat podobně, jako se dnes díváme na léčbu nemocí pouštěním žilou

Zdroj :http://www.konopijelek.eu/ , zkompletoval Hlava

_________________
Mad Head

Semínka od Hlavy

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz