grower forum Bohemiaseeds , grower bazar free.

forum pro všechny , free speech forum - svoboda slova
Právě je pát 29. bře 2024 9:40:25

Všechny časy jsou v UTC




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: špatné PH?
PříspěvekNapsal: čtv 22. říj 2015 6:30:43 
Offline
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. srp 2014 8:07:45
Příspěvky: 63
Čau, mam klony od místního člena. Tímto mu samozřejmě ještě jednou děkuji! :)
V úterý tomu byli 3 týdny, co jsem je přesazoval do 6,5l květníků s Light mixem od Biobizz. Po cca týdnu jsem jim dal zálivku s EC 1,1 - 1,2, ph 6,1 (používám JIBD). Pak opět zálivka s EC 1,3 a ph 6,2. Jenže začli blednout, žloutnout a kroutit se konečky listů, které už začínají usychat. Tak jsem jim dal jen čistou vodu s upraveným ph 6,2. A problém stále přetrvává. Kontroluju je tak 30min než se vypne světlo (než jdu pryč z bytu) a všiml jsem si, že jsou jakoby povadlé - přitom je ale nepřelívám. Ale v průběhu - tzn během jejich dne nejsou povadlé , vypadají dobře až na tu barvu. No a teď začli ještě víc blednout, s tím že žilky jsou stále zelené. Teplota přes den 28 a v noci 21, zvlhčovač vzduchu jede a větrák taky.
Včera večer jsem zkoušel ph a EC na výtoku a nestačil jsem se divit, ph bylo 5,1-5,2 a EC 3,3 :?:
Hlavně mě ani nenapadá, proč je to ph tak na ***. Takže tím pádem přestali žrát a jsou na tom tak bídně, je to tak správně?

Každopádně jsem je ještě včera prolil jen čistou vodou s ph 7,8.
Odpoledne nahodím foto (jsou na tom o dost hůř než ty krobakovo, viz. download/file.php?id=2421&mode=view )

díky za rady


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: špatné PH?
PříspěvekNapsal: čtv 22. říj 2015 15:08:29 
Offline
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: pát 29. srp 2014 8:07:45
Příspěvky: 63
onliner píše:
Čau, mam klony od místního člena. Tímto mu samozřejmě ještě jednou děkuji! :)
V úterý tomu byli 3 týdny, co jsem je přesazoval do 6,5l květníků s Light mixem od Biobizz. Po cca týdnu jsem jim dal zálivku s EC 1,1 - 1,2, ph 6,1 (používám JIBD). Pak opět zálivka s EC 1,3 a ph 6,2. Jenže začli blednout, žloutnout a kroutit se konečky listů, které už začínají usychat. Tak jsem jim dal jen čistou vodu s upraveným ph 6,2. A problém stále přetrvává. Kontroluju je tak 30min než se vypne světlo (než jdu pryč z bytu) a všiml jsem si, že jsou jakoby povadlé - přitom je ale nepřelívám. Ale v průběhu - tzn během jejich dne nejsou povadlé , vypadají dobře až na tu barvu. No a teď začli ještě víc blednout, s tím že žilky jsou stále zelené. Teplota přes den 28 a v noci 21, zvlhčovač vzduchu jede a větrák taky.
Včera večer jsem zkoušel ph a EC na výtoku a nestačil jsem se divit, ph bylo 5,1-5,2 a EC 3,3 :?:
Hlavně mě ani nenapadá, proč je to ph tak na ***. Takže tím pádem přestali žrát a jsou na tom tak bídně, je to tak správně?

Každopádně jsem je ještě včera prolil jen čistou vodou s ph 7,8.
Odpoledne nahodím foto (jsou na tom o dost hůř než ty krobakovo, viz. https://www.bohemiaforum.com/download/f ... &mode=view )

díky za rady



tady jsou ty fota


Přílohy:
IMG-20151022-00312.jpg
IMG-20151022-00312.jpg [ 1.03 MiB | Zobrazeno 11803 krát ]
IMG-20151022-00310.jpg
IMG-20151022-00310.jpg [ 1.32 MiB | Zobrazeno 11803 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: špatné PH?
PříspěvekNapsal: čtv 22. říj 2015 15:45:24 
Offline
Mad Head
Uživatelský avatar

Registrován: sob 30. srp 2014 11:52:26
Příspěvky: 177
Zdar tvá teorie je asi správná.Jen nechápu jak tam muže bejt ec 3,3 když lichtmix má 1,2 ec.Propláchl bych květinače srovnal PH.Každopadně to nech potom pěkně vyschnout.Nechal bych to tak tyden na vodě změřil výtok a bud podle měření zalejval jen vodou nebo hnojkama.Zaleží co ti vyleze Když nebudou chtít tmavnou přidej trochu dusíku.
Bio....

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yoQVb7z ... e=youtu.be
VOL.1 https://www.youtube.com/watch?v=KHDE5phV6hI
VOL.2 https://www.youtube.com/watch?v=XL_s3pmSM6c

Kde se nelení, tam se zelení.....:-D :-D


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz