grower forum Bohemiaseeds , grower bazar free.

forum pro všechny , free speech forum - svoboda slova
Právě je čtv 28. bře 2024 23:33:42

Všechny časy jsou v UTC




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: NFT - jak na to ?
PříspěvekNapsal: pát 26. zář 2014 15:01:24 
Offline
Mad Head
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. led 2014 2:32:33
Příspěvky: 436
Tak tady pro kolegu , jak dávam kostky do NFT 100

Takže klasika , netkana textilie , na to kostky bez toho igelitu okolo ....
Příloha:
SAM_0552.JPG
SAM_0552.JPG [ 4.73 MiB | Zobrazeno 23417 krát ]


..tady sem se trochu posral a narval sem tam co to šlo :D , presně na místa kam půjdou klony .
Příloha:
SAM_0554.JPG
SAM_0554.JPG [ 4.77 MiB | Zobrazeno 23417 krát ]


na to ta plastová deska s dírama na klony ....
Příloha:
SAM_0553.JPG
SAM_0553.JPG [ 4.6 MiB | Zobrazeno 23417 krát ]


Pres to se dá , bílej igelit , nebo v mém případe , odrazová folie ....jsou tam videt tečky kde se udělá dira na klony ..
Příloha:
SAM_0556.JPG
SAM_0556.JPG [ 4.76 MiB | Zobrazeno 23417 krát ]


No a tady uz jsou klacky v kostkach , dávam je tam po jednom , podrzím si jednou rukou folii a druhou tam šoupnu klon ,
Příloha:
SAM_0558.JPG
SAM_0558.JPG [ 5.04 MiB | Zobrazeno 23417 krát ]


Tak to dělam já a sem s tim spokojenej , nekdo to děla tak ze si klon v maly kostce dá zakorenit do tý větši , 7x7x6,5 a az jsou koreny skrz , tak to skrz tu plastovou desku položí do NFT na tkaninu , k tomu ale potrebuješ stejnou diru jako je velká kostka , pak ten plastovej dekl nedrži dobrě protože se nema o co opřít .

Někdo to děla ješte inak ?? Dejte info jak porovnáme a uvidíme ...díky za pozornost Hlava

_________________
Mad Head

Semínka od Hlavy

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NFT - jak na to ?
PříspěvekNapsal: sob 27. zář 2014 5:36:21 
Offline
Mad Head
Uživatelský avatar

Registrován: sob 30. srp 2014 11:52:26
Příspěvky: 177
Jak dlouho necháváš klony na 18/6 při takovém množství rostlin?Jaký je cyklus pro čerpadlo když nejsou zakořeněné v druhé kostce?dík ;)

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yoQVb7z ... e=youtu.be
VOL.1 https://www.youtube.com/watch?v=KHDE5phV6hI
VOL.2 https://www.youtube.com/watch?v=XL_s3pmSM6c

Kde se nelení, tam se zelení.....:-D :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NFT - jak na to ?
PříspěvekNapsal: stř 19. lis 2014 20:13:09 
Offline
Mad Head
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. led 2014 2:32:33
Příspěvky: 436
Bioecoteam píše:
Jak dlouho necháváš klony na 18/6 při takovém množství rostlin?Jaký je cyklus pro čerpadlo když nejsou zakořeněné v druhé kostce?dík ;)


No nechal sem je tejden a když je píchu do kostky jak to dělam já , tedy do velký kostky která je uz v NFT pod tím plastem a igelitem , tak první dva dny pustím čerpadlo jem 2x na 5min , to by mělo stačit aby se cyhtli , pak po 48hod to necham bězet 24/7 az do konce .

Jo tady mam dokonce video , https://www.youtube.com/watch?v=ev2Z8rM ... aR8ruuhPZA

_________________
Mad Head

Semínka od Hlavy

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NFT - jak na to ?
PříspěvekNapsal: úte 25. lis 2014 17:38:51 
Offline
...pátej :)
Uživatelský avatar

Registrován: úte 29. dub 2014 8:31:32
Příspěvky: 5
Hlava píše:

Někdo to děla ješte inak ?? Dejte info jak porovnáme a uvidíme ...díky za pozornost Hlava



hojas, já nechám cca týden až 2 prokořenit velkou kostku až jsou kořeny u všech skrz, tak dám do NFT netkanku, pak přetáhnu bílou odrazovou folii přes NFTéčko, fixem si udělám rysky podle počtu kytek, nůžkama vystřihnu křížek v místech kde mám rysky, tak abych tam kotku prostrčil. Dříve jsem prožíval to aby mi na kořeny nesvítilo světlo a vystřihl jsem si vždy ještě čtverce z folie nastřihl jsem je a nasadil je na stonek, tak aby světlo nešlo ke kořenům, ale poslední 2 pěsty jsem se na to vykašlal, světlo prosvítalo škvírama na kořeny, pak ale kytky povyrostly a díry zastínily a myslím si že jsem nezaznamenal problém, žádné zelené řasy na kostkách natož v systému, nic pohoda. Ani při vážení vysledného produktu sem neměl kyselej xicht, prostě fklidu.

Jo a netkanou textilii taky používám obyčejnou ze supermarketu, která oproti té z Gshopu vypadá, že je nepoužitelná, ale jednou jsem ji prubnul a funguje to sní, tak už teď po Gshopech žádnou ani nenaháním..

na NFT nedám dopustit, jede to v tom "samo" :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NFT - jak na to ?
PříspěvekNapsal: pát 09. led 2015 18:57:22 
Offline
Mad Head
Uživatelský avatar

Registrován: sob 30. srp 2014 11:52:26
Příspěvky: 177
Zdar chlapy jaké nejmenší mezery děláte mezi RW kostkami?Chtel bych na nft 424 narvat 28 kostek tak aby kořeny měli alspon trochu místa 8-) Myslíte že to je reálne a nebude to dělat neplechu ?

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=yoQVb7z ... e=youtu.be
VOL.1 https://www.youtube.com/watch?v=KHDE5phV6hI
VOL.2 https://www.youtube.com/watch?v=XL_s3pmSM6c

Kde se nelení, tam se zelení.....:-D :-D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NFT - jak na to ?
PříspěvekNapsal: pon 02. bře 2015 11:19:53 
Offline
Tak mě tady máte

Registrován: pon 02. bře 2015 7:38:06
Příspěvky: 3
Já jsem loni v NFT 205 měl 5 rostlin, dospělosti se dožily 3 protože se tam málem umačkaly. Měl jsem 4 vrstvy normální tkaniny ze zahradnictví. Kostky byly 10*10cm. Nedával jsem na to žádný profi kryt, jen jsem na kostky dal tácky z tacpronu a zbytek prostoru jsem zaplnil kousky tácpronu. Hnojil jsem hnojivy do hydroponie (pak jsem zjistil, že existují i speciální na NFT) a nestíhal jsem zvedat světlo. Mám to v malém prostoru kam se vejde přesně jen to NFT 205, roh na chodbě v bytě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NFT - jak na to ?
PříspěvekNapsal: stř 20. kvě 2015 14:27:49 
Offline
Starší člen
Uživatelský avatar

Registrován: stř 22. dub 2015 17:46:23
Příspěvky: 46
Hlava píše:
Tak tady pro kolegu , jak dávam kostky do NFT 100

Takže klasika , netkana textilie , na to kostky bez toho igelitu okolo ....
Příloha:
SAM_0552.JPG


..tady sem se trochu posral a narval sem tam co to šlo :D , presně na místa kam půjdou klony .
Příloha:
SAM_0554.JPG


na to ta plastová deska s dírama na klony ....
Příloha:
SAM_0553.JPG


Pres to se dá , bílej igelit , nebo v mém případe , odrazová folie ....jsou tam videt tečky kde se udělá dira na klony ..
Příloha:
SAM_0556.JPG


No a tady uz jsou klacky v kostkach , dávam je tam po jednom , podrzím si jednou rukou folii a druhou tam šoupnu klon ,
Příloha:
SAM_0558.JPG


Tak to dělam já a sem s tim spokojenej , nekdo to děla tak ze si klon v maly kostce dá zakorenit do tý větši , 7x7x6,5 a az jsou koreny skrz , tak to skrz tu plastovou desku položí do NFT na tkaninu , k tomu ale potrebuješ stejnou diru jako je velká kostka , pak ten plastovej dekl nedrži dobrě protože se nema o co opřít .

Někdo to děla ješte inak ?? Dejte info jak porovnáme a uvidíme ...díky za pozornost Hlava

koukam ze davas dospod obyc zahradkarskou textili pouzival jsem ji taky a zadny negativa sem nepostrehl, ale cetl jsem ze by se mela pouzvat jen nft netkana textilie (to je takovej skoro koberec) skousel jsem ji taky a zdalo se mi ze zadrzuje strasne moc vody co si o to myslis ty? a jeste tecnicka ty skrz folii prostrkujes maly kostky nebo klon od vrchu (zelenou cast) ja to delal tak ze sem dal vydyzky kostky velky jen tak na plast a zalejval ruco kdyz zacly prolejzat koreny tak sem natahl folii a dal plachtu na 2 vrstvy vzdycky jsem vyrzl kriz protahl kostku a diru zalepil aby zustala co nejmensi a tyky jsem velky kostky daval vzhuru nohama (dirou dolu) prislo mi ze to rychlejc prorostlo a az pak jsem daval zalivku nonstop ale prislo my ze s tou original nft textilkou to bylo moc vody pac ji drzely kostky a i ona drezela znacny mnozstvi kdyz jsem daval kytky pryc sli uplne lehko odtrhnout pac koreny pod kostkama staly za prd

_________________
viewtopic.php?f=55&t=378&p=1672#p1672 - Klony viewtopic.php?f=55&t=409 - Drip na miru viewtopic.php?f=55&t=372 - Vybaveni + Nabytek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: NFT - jak na to ?
PříspěvekNapsal: sob 09. črc 2016 23:34:23 
Offline
...pátej :)

Registrován: sob 09. črc 2016 18:18:58
Příspěvky: 5
Čau chci se zeptat jestli je NFT taky tak náchylný na kořenovou hnilobu jako amazon/aero při překročení určité teploty v boxu??l Dle mých zkušeností je amazon v létě téměř nepoužitelnej.. Tedy alespon v mém případě.. díky..


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  


Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz