grower forum Bohemiaseeds , grower bazar free.

forum pro všechny , free speech forum - svoboda slova
Právě je úte 16. dub 2024 22:01:48

Všechny časy jsou v UTC




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Matka z řízků?
PříspěvekNapsal: ned 02. úno 2014 2:15:57 
Offline
Mad Head
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. led 2014 2:32:33
Příspěvky: 436
Matka z řízků?

Jde vypěstovat? Ano, samozřejmě! Asi nejdůležitějším otázkou pro vás zůstává, zdali takováto matka není jakýmkoliv způsobem degradovaná. Odpověď je jednoduchá - ANO - ačkoliv k postupné degradaci genetického materiálu dochází až po několikátém opakování systému řízek->matka zkušenosti ukazují opak - skutečnost že si takto někteří vychcánci myslí že si pořídí jeden řízek a pak z něj udělají matku a budou ještě sami řízky prodávat způsobuje že se tito chytráci vytrestají sami bídnou kvalitou gentiky a nízkejma výnosama

_________________
Mad Head

Semínka od Hlavy

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Matka z řízků?
PříspěvekNapsal: úte 18. úno 2014 12:15:27 
Offline
Pár prvních příspěvků

Registrován: úte 18. úno 2014 12:07:11
Příspěvky: 12
Další věcí je etický problém, jelikož selekce, které za něco stojí, jsou finančně a časově dosti náročné. Jednání "vychcánků" jenom podporuje zkostnatělou nabídku odrůd, poněvadž obecně i v jiných věcech platí, že co je dobré, masově nebývá k dispozici. Takže si važte svých matkařů, kteří se tomuto koníčku opravdu věnují ze zájmu a dávají si práci s kvalitními selekcemi.

Kapitola sama o sobě je cena klonů, od cca roku 2002 je nepsaným pravidlem 100Kč/ks, nicméně za ta léta se energie a ostatní věci natolik pohnuly nahoru, že již neodpovídá realitě. Ke všemu, když jsou z rukou lidí, kteří se tomu věnují, genetika je dobrá, klony silné a zdravé bez škůdců, několikanásobně cena klonu převyšuje cenu semen, která si lidé tak ochotně kupují, avšak realita je jiná, jede se i v tomto oboru spíše na kvantitu než-li na kvalitu právě z důvodů, že lidé nedokáží ocenit podstatně ušetřené množství práce, energií atp, pokud zakoupí kvalitní klon/y. O semínkách co se prodávají ani nemluvě, 3/4 jsou paskvily a vyhozené peníze.


Naposledy upravil guerilla dne pát 21. úno 2014 20:15:55, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Matka z řízků?
PříspěvekNapsal: pát 21. úno 2014 14:08:12 
Offline
Tak mě tady máte
Uživatelský avatar

Registrován: pát 21. úno 2014 9:25:46
Příspěvky: 2
Ahoj, nevěnuji se matkaření tak dlouho jak předřečníci, ale co si tak pamatuji z diskusí a z odkazů, tak prý degradace při přeřezávání není nutná, pouze možná.
Já jsem cca 3 roky starou matku, svojí první, byl to POWERPlant od DP, 2 kola jsem měl všech 7 samic, pak jsem se s nima postupně loučil, až mi zustala jen jedna a tu jsem nedavno vyhodil a nechal si jen řízek ze kterého jsem udělal novou.
Nepozoruji žádné rozdíly v květu, lepe se větví než seminko (už od podlahy) a nemusim pracně měnit hlínu (taky jsem to dělal), dam proste novou pro novy řizek. Muže se hodit např. při napadení matkárny. Nařežu řízek z každé matky, desinfikuju a zbytek matkárny vyhodím.
Moralni stranku at si každy řeši individualne, ono se vam to nakonec sečte... :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Matka z řízků?
PříspěvekNapsal: pát 21. úno 2014 14:35:04 
Offline
Pár prvních příspěvků

Registrován: pát 21. úno 2014 11:57:16
Příspěvky: 11
xpapousek píše:
Ahoj, nevěnuji se matkaření tak dlouho jak předřečníci, ale co si tak pamatuji z diskusí a z odkazů, tak prý degradace při přeřezávání není nutná, pouze možná.
Já jsem cca 3 roky starou matku, svojí první, byl to POWERPlant od DP, 2 kola jsem měl všech 7 samic, pak jsem se s nima postupně loučil, až mi zustala jen jedna a tu jsem nedavno vyhodil a nechal si jen řízek ze kterého jsem udělal novou.
Nepozoruji žádné rozdíly v květu, lepe se větví než seminko (už od podlahy) a nemusim pracně měnit hlínu (taky jsem to dělal), dam proste novou pro novy řizek. Muže se hodit např. při napadení matkárny. Nařežu řízek z každé matky, desinfikuju a zbytek matkárny vyhodím.
Moralni stranku at si každy řeši individualne, ono se vam to nakonec sečte... :)


No mám taky takovou zkušenost, chytil jsem nějakou hodně odolnou listovou plíseň, nezbývalo než zamatčit klony jinak bych o všechno přišel a stejně jak u tebe nevidím rozdíl, asi jde o to kolikrát se to takhle zopákne, klon, z něj matka a takhle furt dokola.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Matka z řízků?
PříspěvekNapsal: pát 21. úno 2014 15:00:36 
Offline
Nováček
Uživatelský avatar

Registrován: ned 16. úno 2014 12:28:45
Příspěvky: 17
Bydliště: Praha
Ještě na groweru jeden člen psal, že před každym přepnutim uděla z kytky řizky tušim, že až při nějakem 5-6 přeřezu si stěžoval na změnu vlastností kyti :-)

Osobně bych viděl větší problem v těch zmrdečcích co profitujou z prace matkáře a řízky z přefiklejch matek vydávají za vlastní selekci. Samotne geneticke mutace bych si tolik nebal zvlašť když jde o první přeřez. :-)

_________________
Nikdo není tak beznadějně zotročen jako ten, jenž se mylně domnívá , že je svobodný. (J.W.Goethe)

Společně proti rasismu !


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Matka z řízků?
PříspěvekNapsal: pát 21. úno 2014 20:09:35 
Offline
Pár prvních příspěvků

Registrován: úte 18. úno 2014 12:07:11
Příspěvky: 12
To Papouch:

normálka, stále drženo ve stejných/podobných podmínkách jako matka klonu, tak degradace probíhá pomaleji, dokonce jestli vůbec. A taky záleží na genetice a spoustě dalších věcech :)

Nejlepší jsou borci, co po přepnutí z 1. odřezků při prostříhávání udělají klony a poté je zamatkují, to jsou poté pěkné jebky :)

tuffgong1:


Kamarádův otec to tak dělá, cca 4 generace jsou dobré, ale poté raději bere nové, protože tímto systémem se to podstatně urychluje.

Když řežu, beru jen nejsilnější větve, cca 14 dní rozestupy mezi řezáním. Co se mi nelíbí nebo neplní mou normu velikosti, rovnou vyhazuji, i když by se také daly zakořenit a udat. A to je přeci jen podstatně o něčem jiném, než spodky z rostliny těsněn před přepnutím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Matka z řízků?
PříspěvekNapsal: sob 01. bře 2014 15:23:44 
Offline
Tak mě tady máte

Registrován: sob 01. bře 2014 14:59:31
Příspěvky: 1
Se podívejte na jakékoliv forum ve státech, 90% lidí jede z tisíckrát nařezaných, třeba i 15-20let starých genetik, jako všechny clone only, elitní genetiky.. OG Kush, Chemdawg a Sour Diesel, co sou tak nejznámější.. Hodně lidí si tam takto obnovuje matku klidně každých 3-6 měsíců.
A taky tam je plno lídí co nemají matky vůbec a jen před přepnutím nebo i do 14ti dní po, nařežou a jede se dál..

Já vím, že matkáři si budou hájit to své, jen aby to druzí nezamatkovali, což by mě taky vadilo..
Ale nedělejte z toho takový horor..


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz