grower forum Bohemiaseeds , grower bazar free.

forum pro všechny , free speech forum - svoboda slova
Právě je pát 29. bře 2024 10:30:50

Všechny časy jsou v UTC




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 04. úno 2014 19:40:16 
Offline
Mad Head
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. led 2014 2:32:33
Příspěvky: 436
Původní příspěvek od MedvedBrtnik
Zdravím všechny,

vzhledem k tomu, že už pár let pěstuji autoflower (AF) odrůdy, rozhodl jsem se s Vámi podělit
o svoje zkušenosti. Moje začátky s těmito modely byly docela krušné a přišel jsem na spoustu
věcí, kterými se liší od obyčejných odrůd. Snad moje poznatky někomu pomohou k lepším
výsledkům. Pěstoval jsem vždycky outdoor, i když některé postupy jsou okoukané z jiných fór,
kde se jednalo většinou o indoory. Upozorňuji, že zde předkládám, co se osvědčilo mně v praxi,
ale netvrdím, že zrovna můj postup je nejlepší, pokud budete chtít něco dodat, klidně tak učiňte.
To by bylo k úvodu asi tak vše a nyní se vrhneme na jednotlivé fáze.



1) Příprava substrátu a květníků

Zde je nejdůležitější zvolit médium, které obsahuje dostatek živin. V prvních týdnech by se nemělo
hnojit, proto je důležité, aby si kytky měly z čeho brát to, co pro růst potřebují. Zkoušel jsem
mnoho různých substrátů i jejich kombinací a přišel jsem na zajímavou věc. Nejlépe se osvědčila
černozem z pole. Samozřejmě je potřeba dát určitou vrstvu vzdušnější hlíny nahoru pro fázi klíčení.
S kupovanými substráty jsem nikdy lepších výsledků nedosáhl (neberu v potaz média od Plagronu
apod., ty mi příjdou předražené a nekupuji je, zde můžete přidat svoje zkušenosti). Někdo může
namítnout, že hlína z pole je nepoužitelná. Těmto lidem bych doporučil prohlédnout si nějaké téma,
kde kolegové pěstují v kukuřici. Většinou ani nehnojí a výsledky jsou impozantní.

Co se týče květníků, nejvhodnější se mi jeví maltovníky, které jsem jel loni. Do jednoho (90l)
se dá naskládat 50 kytek a vzhledem k tomu, že se u AF odrůd vyskytují většinou samci, se konečný
počet bude rovnat +-25 samicím. Obavy o kořeny jsou liché, protože za ten cca měsíc, než se ukáže
pohlaví jsou velice malé, takže ani kytkám pár cm od sebe je nepoškodíte, pokud je vyrvete aspoň
trošku s citem. Kdo chce pěstovat kytky jednotlivě, doporučuji použít seřízlé PET lahve, případně
květináče o objemu aspoň 1,5l. Kytky pěstováné přímo ve volné hlíně jsem tady viděl u pár členů
a nejevily se příliš spokojeně, takže jsem nikdy do volné hlíny nesázel (opět mě můžete doplnit).


Osvědčilo se mi:

90l maltovník + 8 cm štěrku na dno (drenáž), kvalitní černozem, 10 cm horní vrstvy vzdušnějšího
zahradnického substrátu, 50 kytek.


2) Klíčení

AF odrůdy jsou nejnáročnější v cca prvním měsíci růstu. Pokud něco pokazíte v této fázi, hodně
to ovlivní celkový výnos. Ze začátku jsem prováděl klíčení klasicky pomocí navlhčených ubrousků,
posléze do sadbovačů a nakonec přímo do substrátu, ve kterém kytka prožije celý svůj cyklus.
Nejnevhodnější se mi jeví předěstování v sadbovačích. Po přesazení se zabrzdí a už nevyrostou tak,
jak by mohly. Naklíčení v ubrouscích není špatné, ale pokud máte svěřence mimo domov, často se mi
při převozu stalo, že se ulomily klíčky. Ale kdo je šikovný a opatrný, neměl by s tím mít problém.
Nejvhodnější pro mě je dát semena přímo do hlíny. Některé druhy klíčí delší dobu, takže to chvilku
trvá, než se ukáží první jedinci, ale vyselektují se jen ti nejlepší, kteří prorazí na povrch
a nadále rostou mnohem lépe než jedinci, se kterými se pipláte a stejně se jim nechce. Tady bych
hlavně doporučil NEPŘESAZOVAT!!! To je velice důležité, jak jsem psal výše, zbrzdíte je a už to
nedoženou.

Osvědčilo se mi:

Semena vložit přímo do substrátu 2cm pod povrch. Nejdříve samozřejmě prolít vodou, aby byla
hlína vlhká.

3) Růstová fáze

Zde je dobré nechat svěřence vytáhnou do výšky. Volil bych místo, kde nesvítí slunce celý den.
Kytky se vytáhnou a mají v květu delší paličky. Hnojiva na růst přidávat až tak po 3 týdnech.
Pokud máte vhodně zvolený substrát, netřeba hnojit vůbec. Některé modely jsou náchylné k přehnojení,
proto opatrně a nedávat vyšší dávky, než doporučuje výrobce. Určitě nezastříhávat a neotrhávat listy.

Edit: Rád bych doplnil, že v žádném případě nedoporučuju zastříhávat vrcholky a ani stříhat listy. Později v květu zežloutnou a opadají samovolně. Aspoň u mě to tak vždycky bylo a to dostávaly i trochu hnojek na růst, protože se mi to žloutnutí moc nepozdávalo. A zastřižením se připravíte dost podstatně o výnos.

Osvědčilo se mi:

Nedávat kytky na místo, kde svítí celý den slunce. V polostínu se více vytáhnou a v květu
mají vyšší výnos.

4) Květová fáze

Po měsíci od vyklíčení by se nám mělo pomalu ukazovat pohlaví. Teď nastala ta pravá chvíle přesunout
kytky na místo, které bude maximálně osvětlené. Samci budou o pár dní rychlejší, pokud pěstujete
na semena, vyberty ty nejlepší, zbytek vytrhat. Zhruba v půlce květu (klidně i dříve) je dobré udělat
jim přístřešek z igelitu, pokud do kytek naprší, hrozně rychle se do nich pouští plíseň. Odolnost je
opravdu špatná, takže hlídat si to. V květu hnojím doporučenou dávkou cca jednou týdně první měsíc,
pak už flush. Typickou vlastností je žloutnutí a opadávání listů cca od pátého týdne květu, i když
kytky dobře živíte. Nechte je tam co nejdéle to půjde, ale zase ne moc dlouho na to, aby začaly
plesnivět.

Osvědčilo se mi:

Udělat zastřešení z důvodu plísně.

5) Sklizeň

Zde už je to klasika podle zbarvení pryskyřice.



To by bylo asi tak vše. Chci Vás upozornit, že se jedná o subjektivní návod, podle kterého pěstuji
já sám. Netvrdím, že je nejlepší, klidně sem pište, s čím jste dosáhli lepších výsledků, rád se také
něco nového dozvím. Určitě Vám ale některé rady ušetří spoustu starostí a strastí, které jsem zažíval
v začátcích s těmito specifickými druhy já.

EDIT:Pro optimální výsledky indoor je potreba svitit 20/4 po celou dobu.

Díky.MB

_________________
Mad Head

Semínka od Hlavy

Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 16. úno 2014 2:00:19 
Offline
Už mám čtyřy!!

Registrován: sob 15. úno 2014 23:37:09
Příspěvky: 4
Pokud jde o zastrihavani, tak souhlasim ze nezastrihavat. Nicmene pri pokusech s AF jsem dosahl paradoxne nejlepsiho vysledku pri zastipu, ale to bylo diky 1 zastipu FIM po kterem dorostly spodni vetve do stejne vysky s vrsky a vynos byl 3x vetsi. Proste to byla soudra nahody co se tyce stesti na FIM a vhodne odrudy ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 18. úno 2014 11:50:39 
Offline
Starší člen

Registrován: pát 14. úno 2014 10:09:59
Příspěvky: 29
Autoflower patří na OUTDOOR !!!

Protože klasický odrůdy nestíhly na podzim dozrát, tak z toho důvodu byly na out vyšlechtěny odrůdy Autoflower.

Takže ještě jednou - autoflower - ven !!!

Pod lampou vám snad dozraje všechno, tak tam automat nemá co dělat. Snad jedině za účelem předpěstování, semen nebo šlechtění.

To nemluvím o tom, že na automaty se musí svítit 20/4 oproti 12/12 a pochybném výnosu.

Pokud je někdo ujetý chce na automaty svítit, tak proč ne, jsou to jeho prachy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 05. led 2016 10:46:43 
Offline
Mazák

Registrován: stř 11. úno 2015 7:08:21
Příspěvky: 58
Osobně u AF preferuju velké květináče (někde jsem četl, že od deseti litrů výše už nebyl poznat rozdíl), ideální je však dát semena po vyklíčení rovnou na zahrádku, kde je budete mít (ale věnujte jim péči, takhle malé je může zničit spousta nepříjemností. Dříve jsem AFka zastřihával, ale co jsem objevil ohýbání, dělám jedině to. Velký nepřítel je plíseň, střecha je nutnost, ale ani ta vás nezachrání (minulé léto jsem sklízel v červnu a srpnu a plíseň byla pokaždé, a to bylo opravdu suché léto). V létě se prostě plísním daří, zvlášť v takových hutných palicích - proto je dobré, když se vám objeví semena, jelikož z nich vypěstovaná kytka je o něco řidší.
Pro představu, dosahoval jsem výnosů 70 - 150g.
Jinak v indooru se dají pěstovat, má se na ně ale svítit 20/4 po celou dobu pěstu. Osobní zkušenost s tím ale nemám.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 24. říj 2016 15:07:54 
Offline
Tak mě tady máte

Registrován: pon 30. bře 2015 14:17:04
Příspěvky: 2
S tím svícením na AF není nutné svítit 20/4. Je to jen o tom, jak to chceš mít rychle hotový. Buď jim budeš v květu svítit 12/12, nebo můžeš svítit 18/6 a nebo 20/4. Nesouhlasím s tím, že AF do boxu nepatří. Prostě čím víc svítíš, tím rychlejší to bude. AF má výhodu, že má celý životní cyklus 70-75 dní. Znám hodně lidí co to jedou INDOOR a nemůžou si to vynachválit ... Taky to teď zkoušim. Rozjel jsem semena ze sadbovačky přes propagator a pak je poslal pěkně do keramzitu ... Jedinou nevýhodu co vím, že ze 30 kytek budou třeba 2, nebo 3 ks vypadat jak totální hybridi. Ale výnos a rychlost jsou celkem kvalitní...
Takže pokud se držte mi palečky ať se mi ten Auto Afghanek povede... A co se týče zastříhávání, tak já bych volil jet čistej cenrtal, protože když jsem zkoušel FIM netodu (OUTDOOR), tak byly malý paličky a malá sklizeň. Kytka se zbrzdila a už nedohnala to, co měla mííít ve svým čase... Pak se to vše protáhne i o několik týdnů...Takže nesahat, JENOM KOUKAT :-) Díííky čaaaau


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25. říj 2016 13:16:31 
Offline
Mazák
Uživatelský avatar

Registrován: sob 21. úno 2015 11:53:08
Příspěvky: 98
Michigános: sorry kamo ale věta " Je to jen o tom, jak to chceš mít rychle hotový." mi pride jako totalni blbost. muzes mi rict co tim jako myslis ? :) "rychle hotovy"?

_________________
Nemusí pršet, stačí když kape ...
Out 2k15 by Jajabings
Out 2k16 by Jajabings


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 26. říj 2016 17:07:01 
Offline
Tak mě tady máte

Registrován: pon 30. bře 2015 14:17:04
Příspěvky: 2
Jajabings: Myslim tím pochopitelně, že čím víc svítíš, tím rychleji to máš ... Se světlem 20/4 logicky urychlíš růst i květ, než se světem 18/6,nebo 12/12... Ne ???


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 16. zář 2019 17:53:29 
Offline
Pár prvních příspěvků
Uživatelský avatar

Registrován: úte 12. úno 2019 19:28:09
Příspěvky: 11
Michigános: Tím že budeš svítit 20/4 nebudeš rychlej sklízet. I kdybys svítil 12/12 tak dozraje stejně. Tam jde jenom o to že tak rostlina bude kvalitnější když na ni budeš pálit 20/4.

_________________
don´t panic its organic.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron


Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz